Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę F

Fryderyk

Znaczenie imienia Fryderyk

Fryderyk to mężczyzna, który przede wszystkim w życiu stawia na niezależność. W codziennym działaniu cechuje go również spory upór i walka o realizację celów. To sprawia, że osiąga bardzo dużą skuteczność zarówno zawodowo oraz w życiu prywatnym. Wiele osób może mieć problem z tym, że Fryderyk stara się za wszelką cenę robić wszystko po swojemu, choć nie zawsze ma rację. Jego chwiejna natura może dać o sobie znać w najmniej oczekiwanych momentach. Czasem bywa bardzo kreatywny, a czasem potrafi rozczarować zarówno bliskich oraz pracodawcę. Zdecydowanie nie należy do osób, na których warto polegać, ponieważ jest zapominalski i ma słomiany zapał. Często nie doprowadza do końca projektów, które rozpoczyna. To zdolny leń. Gdy mu się chce, to potrafi naprawdę wiele, choć z reguły woli nic nie robić lub się nie przemęczać. Lubi zaszyć się w samotności., by pobujać w obłokach. Boi się porażek i bardzo źle je znosi, co może powodować nawet zachowania agresywne. Mimo pozorów, nie jest osobą pewną siebie. To klasyczny typ gawędziarza, który jest bardzo towarzyski i lubi być w centrum uwagi. Cieszy się dużym powodzeniem u kobiet, jednak do życia potrzebuje osoby, która będzie miała silniejszy charakter od niego i delikatnie go zdominuje.

Pochodzenie imienia Fryderyk

Imię Fryderyk pochodzi z języka germańskiego i prawdopodobnie powstało ze zlepku słów “fridu”, czyli obrona oraz “richi”, czyli potężny, bogaty. Imię to oznacza osobę, która jest w stanie bronić innych oraz ważnych dla siebie przekonań.

Zamiłowania i hobby

Fryderyk w wolnych chwilach lubi pobyć sam, ze swoimi marzeniami. Z drugiej strony jest również towarzyskim gawędziarzem, dlatego doskonale odnajduje się w gronie znajomych podczas imprez. Lubi, gdy wokół niego dużo się dzieje i tego nie ukrywa. Ma bogate wnętrze emocjonalne, dlatego lubi sztukę. Interesuje się muzyką, malarstwem oraz literaturą.

Praca i kariera zawodowa

Fryderykowi zależy przede wszystkim na niezależności. W związku z tym dobrze sprawdza się na stanowiskach, gdzie ma moc sprawczą oraz decyzyjność. Z powodzeniem buduje również własny biznes, ale tylko pod warunkiem, że zapanuje nad swoim lenistwem. Jego minusem może być to, że wszystko stara się robić po swojemu, co nie zawsze oznacza dobre rezultaty. Jest zdolny i inteligentny i gdy tylko mu się chce, to może osiągnąć bardzo wiele. Z drugiej strony brak mu konsekwencji w działaniu i trudno na nim polegać, co może przeszkadzać mu w drodze do awansu. Chce zawsze się wyróżnić, co nie zawsze jest dobrze oceniane przez współpracowników.

Predyspozycje zawodowe

Fryderyk ze swoją artystyczna dusza może być bardzo uznanym muzykiem, pisarzem, czy też artystą. Z drugiej strony dobrze sprawdzi się jako dziennikarz lub korespondent, gdzie będzie dzielił się z ludźmi swoimi opiniami.

Patroni Fryderyka

  • Św. Fryderyk – to holenderski biskup, który krytykował rozwiązłe życie cesarzy. Został zamordowany podczas mszy świętej przez najemników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *