Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę G

Gabriel

Znaczenie imienia Gabriel

Mężczyzna o imieniu Gabriel to bardzo aktywna i dynamiczna osoba, jednak nie cechuje się dużą przebojowością. Z reguły jest bardzo bardzo uparty i zawsze pewny siebie, nawet wtedy, gdy nie ma racji. Przez zewnętrzne otoczenie może być odbierany jako zarozumialec. Nie lubi dużych wyzwań, dlatego gdy tylko pojawiają się przeciwności w życiu prywatnym lub zawodowym, to się wycofuje. Z drugiej strony jest również ambitny i z lubością realizuje łatwe zadania. Dąży do powszechnego uznania i zaszczytów. Z trudnością odnajduje się w roli podwładnego, dlatego zdecydowanie woli bycie szefem. To skłania go do otwierania własnego biznesu, z którym nie zawsze idzie mu po jego myśli. Na co dzień ma bardzo wiele pomysłów, jednak często kończą się one słomianym zapałem. Niektóre projekty rozpoczyna, jednak brakuje mu konsekwencji w ich realizowaniu do końca. Lubi być w centrum uwagi, dlatego zawsze chce wtrącić swoje trzy grosze do życia innych. Mieszanie się w cudze sprawy i doradzenie wbrew woli innych, uważane jest za nietaktowne, dlatego trudno nawiązywać mu trwałe relacje z przyjaciółmi. Może mieć również problemy z założeniem trwałego związku i rodziny.

Pochodzenie imienia Gabriel

Męskie imię Gabriel pochodzi z języka hebrajskiego i wywodzi się od słów “geber”, czyli mężczyzna, a także “el”, czyli boży. W tłumaczeniu, imię to oznacza osobę, która jest prawdziwym mężem Bożego stanu lub wojownikiem w imię Boga. Żeńską odmianą tego imienia jest Gabriela.

Zamiłowania i hobby

Gabriel to osoba bardzo egoistyczna, która w wolnym czasie lubi wystawne przyjęcia i życie na pokaz. Uwielbia próbować oryginalne dania oraz rozrywkę, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Wśród jego pasji znajdują się również podróże, dzięki którym chce imponować innym osobom. Na co dzień dużo czasu spędza również na plotkowaniu, przez co mało osób pragnie utrzymywać z nim bliższe relacje

Praca i kariera zawodowa

W przypadku Gabriela, bardzo trudno jednoznacznie ocenić jego życie zawodowe. Potrafi być bardzo dobrym pracownikiem, jednak gdy pojawiają się jakiekolwiek problemy, to nie potrafi stawić im czoła. Wówczas wycofuje się, przez co może nie doprowadzić do końca kluczowego z punktu widzenia firmy projektu. Właśnie dlatego, Gabrielowi nie powinno powierzać się odpowiedzialnych stanowisk. Zawsze chce wiedzieć wszystko najlepiej i mieć ostatnie zdanie, przez co często podważa kompetencje swoich przełożonych. Bywa niesprawiedliwy, dlatego nie cieszy się dużym powodzeniem wśród współpracowników. Zdecydowanie lepiej odnajduje się w roli przedsiębiorcy lub freelancera.

Predyspozycje zawodowe

Mężczyzna o imieniu Gabriel zdecydowanie lepiej odnajduje się w zawodach praktycznych i technicznych. Może być dobrej jakości specjalistą ds. bezpieczeństwa i wojskowości, a także technikiem lub informatykiem. Ma również spore szanse na założenie dochodowego biznesu.

Patroni Gabriela

  • Św. Gabriel Archanioł – to jeden z trzech archaniołów w dziejach zbawienia. To on zwiastował Zachariaszowi narodziny Jana Chrzciciela, a Marii to, że urodzi Jezusa Chrystusa. Archanioł Gabriel to patron środków masowego przekazu.
  • Św. Gabriel Possenti – żyjący w XIX wieku zakonnik, który pochodził z Asyżu i zmarł dość młodo na gruźlicę. We Włoszech nazywany jest “świętym uśmiechu”.
  • Św. Gabriel Lalemant – to francuski kapłan, który żył w XVII wieku. Wyjechał do Kanady, gdzie prowadził misję wśród indiańskich Huronów, następnie zmarł śmiercią męczeńską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *