Kategorie
Imiona na literę I Imiona żeńskie

Izabela

Znaczenie imienia Izabela

Izabela to kobieta, która cechuje się niezwykłą precyzją i dokładnością działania. te aspekty przekładają się zarówno na obowiązki domowe oraz na jej karierę zawodową, dzięki czemu jest bardzo ceniona na rynku pracy. Jest pewna siebie i świadoma swojej wartości, czego również nie ukrywa. Wobec siebie oraz swoich znajomych, czy współpracowników, jest bardzo wymagająca, co czasem może być dla nich kłopotliwe. W pracy jest wytrwała i cierpliwa, dzięki czemu potrafi radzić sobie z napotykanymi po drodze wyzwaniami. Czasem brakuje jej jednak skłonności do podejmowania ryzyka, dzięki czemu wiele okazji życiowych i biznesowych może jej umknąć. W takich sytuacjach woli stawiać na sprawdzone rozwiązania i metody. Na ogół jest spokojna, choć potrafi również pokazać swoje agresywne oblicze. W ten sposób najczęściej reaguje na oznaki chamstwa i ludzkiej krzywdy. To typ ekstrawertyczki, która uwielbia spędzać czas w otoczeniu innych osób i łatwo adaptuje się do nowych okoliczności prywatnych i zawodowych. Lubi pomagać innym osobom, co przejawia się w jej działalności prospołecznej i charytatywnej. W domu jest doskonałą żoną oraz matką.

Pochodzenie imienia Izabela

Imię Izabela pochodzi z grupy języków iberyjskich i powstało ze zniekształcenia imienia Elżbieta, które oznacza wiarę w Boga. Według alternatywnych hipotez, imię to może wywodzić się również z języka hebrajskiego i być przekształceniem Jezabel, która jest wywyższona przez Boga.

Zamiłowania i hobby

Ekstrawertyczny charakter Izabeli sprawia, że uwielbia spędzać czas w gronie przyjaciół i rodziny. Lubi wrzawę i spotkania ze znajomymi. Sama często organizuje dla nich wystawne przyjęcia. Kocha podróże i odkrywanie nowych miejsc, dzięki czemu zaspokaja swoją ciekawość wobec świata. Gdy wymaga tego sytuacja, ładuje akumulatory przy dobrej książce lub filmie.

Praca i kariera zawodowa

Izabela należy do osób, które są poukładane i dobrze zorganizowane. Wpływa to bardzo pozytywnie na to, jak postrzegana jest na rynku pracy. Jest pewna swojej wartości i skrupulatna, dlatego z powodzeniem można powierzyć jej nawet wymagające stanowiska i obowiązki. Dzięki swojej inteligencji, stawia tylko na takie metody i drogę zawodową, które szybko doprowadzą ją do zaszczytów i sukcesów. Z drugiej strony nie jest typem egoistki, dlatego jest również szanowana przez współpracowników. Ma duszę artystki, dlatego świetnie sprawdzi się w zawodach związanych ze sztuką i projektowaniem.

Predyspozycje zawodowe

Izabela ma predyspozycje do bycia cenioną recenzentką sztuki lub aktorką. Sprawdzi się również w specjalistycznych zawodach takich jak inżynier, księgowa, czy ekonomista.

Patroni Izabeli

  • Św. Izabela Francuska – to siostra króla Francji Ludwika IX, która znana była z wielkiej pobożności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *