Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę J

Jacek

Znaczenie imienia Jacek

Jacek to mężczyzna, który jest ekstrawertykiem. Często zbyt przesadnie zwraca uwagę na świat zewnętrzny i dobra, zamiast skupić się na tym, co w danym momencie powinno być dla niego najważniejsze. Szczęście daje mu przebywanie wśród osób, którym może zaimponować. Na co dzień stara się wieść prym w każdej sytuacji oraz być w centrum uwagi. Z drugiej strony jest również bardzo przebiegły i inteligentny, dzięki czemu bez trudu jest w stanie dostosować się do wielu sytuacji i zmieniającego się otoczenia. Ma własne zdanie i silną osobowość, dlatego nie jest podatny na wpływ innych osób lub wszelkie próby manipulacji. Zdecydowanie brakuje mu pokory, co przez wiele osób z jego otoczenia może być uznawane za przejaw niegrzeczności. Nie przyznaje się do błędów i zawsze szuka wytłumaczenia, przez co trudno zdobyć mu zaufanie szefów i może mieć trudności z awansem zawodowym. Ta cecha może również negatywnie przekładać się na jego życie osobiste. Gdy jednak się zakocha, jest bezgranicznie oddany i w każdym momencie wspiera swoich bliskich. Ma również grono zaufanych przyjaciół

Pochodzenie imienia Jacek

Męskie imię Jacek pochodzi z języka greckiego i wywodzi się bezpośrednio od słowa “hyakinthos”, czyli hiacynt. Imię to może oznaczać osobę, która hoduje hiacynty lub jest atrakcyjna niczym ten kwiat.

Zamiłowania i hobby

Jacek to wspaniały kompan na różnego rodzaju przygody i wyjazdy. Jest dusza towarzystwa, dzięki czemu zabawia przyjaciół. W ten sposób spędza znaczną część wolnego czasu. Lubi również podróże i odkrywanie nowego świata, a czasem pragnie opływać w luksusy, na co może trwonić pieniądze. Gdy założy rodzinę, więcej czasu spędza w domu w gronie bliskich, troszcząc się o nich.

Praca i kariera zawodowa

Jacek to typ myśliciela, który jest uparty, choć nie zawsze ma rację. Pragnie błyszczeć i przypisywać sobie wszystkie zasługi,a w  przypadku porażek zwala winę na innych. Przez to nie jest zbyt cenionym pracownikiem oraz osobą, która jest szanowana przez współpracowników. Jego trudny charakter może być znaczną przeszkodą w osiągnięciu upragnionego awansu i nie pomoże mu w tym nawet jego spryt i przebiegłość. Brakuje mu samodyscypliny, dlatego w pracy musi mieć jasno wytyczone zasady i czytelne obowiązki. Wówczas będzie robił co w jego mocy, by z nich się wywiązać. Zdecydowanie lepiej sprawdza się w wolnych zawodach lub jako sportowiec, gdzie również może błyszczeć.

Predyspozycje zawodowe

Charakter Jacka sprawia, że doskonale odnajdzie się na pierwszych stronach gazet. W związku z tym może być znanym sportowcem, politykiem lub piosenkarzem, jednak czasem może zabraknąć mu ambicji by to osiągnąć.

Patroni Jacka

  • Św. Jacek Odrowąż – był Apostołem Północy, który organizował z Polski liczne wyprawy misyjne na wschód. Założył w naszym kraju wiele klasztorów.
  • Św. Jacek – to męczennik, który był pokojowcem cesarza Trajana. Zmarł w torturach w II wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *