Kategorie
Imiona na literę J Imiona żeńskie

Jolanta

Znaczenie imienia Jolanta

Jolanta to kobieta, która na co dzień jest bardzo opanowana i ostrożna. Dzięki temu jest w stanie uniknąć wielu błędów oraz kieruje się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, a nie emocjami. Cechy te są również bardzo przydatne w kryzysowych sytuacjach, w których również nie traci głowy. Przynosi jej to wiele korzyści w życiu prywatnym i zawodowym. Zdecydowanie nie lubi nacisku ze strony innych osób, a gdy poczuje się przyparta do muru, zdarza jej się wybuchnąć agresją. To ekstrawertyczka, która kocha przebywanie wśród innych osób oraz nie ma problemu z okazywaniem swoich uczuć na zewnątrz. Z łatwością odnajduje się w wielu sytuacjach i nawiązuje nowe kontakty. Jest doskonałą partnerką do rozmów i wspólnego biesiadowania, dlatego ma liczne grono przyjaciół i znajomych. W ich gronie jest bardzo lubiana i szanowana. Czuję potrzebę dawania siebie innym, dlatego często angażuje się w akcje pomocowe i charytatywne. Ma w sobie bardzo wiele empatii, a swojego wsparcia nigdy nie odmawia. Dla wielu przyjaciół staje się zaufaną powierniczką. W domu jest doskonałą żoną i matką, dlatego nie ma problemu ze zbudowaniem szczęśliwej rodziny.

Pochodzenie imienia Jolanta

Imię Jolanta pochodzi z języka greckiego. Powstało z połączenia takich słów jak “ion” – fiołek oraz “anthos” – kwiat. W związku z tym, imię Jolanta oznacza piękną i bardzo delikatną osobę, niczym kwiat fiołka.

Zamiłowania i hobby

Ze względu na swój charakter, Jolanta lubi przebywać z innymi ludźmi. W związku z tym, w wolnych chwilach organizuje dla przyjaciół przyjęcia, na których pełni rolę gospodyni oraz głównej rozmówczyni. Ponadto bardzo chętnie angażuje się również w organizację i zarządzanie akcjami charytatywnymi i tak najczęściej upływa jej wolny czas. Nie lubi współzawodnictwa i stroni od sportu i innych oznak walki z innymi ludźmi. Zdecydowanie woli spokojniejsze pasje i spędzanie czasu na łonie natury.

Praca i kariera zawodowa

Jolanta bardzo szybko angażuje się w wykonywane obowiązki i dokłada wszelkich starań, by były zrealizowane na najwyższym możliwym poziomie. To bardzo ceniona cecha wśród pracodawców. Posiada wiele talentów i wystarczającą charyzmę, by pociągnąć za swoją ideą inne osoby. Dzięki temu jest doskonałym kierownikiem projektu lub szefem. Każda jej decyzja jest wyważona, przez co minimalizuje ryzyko kosztownych błędów. Nie ulega emocjom i radzi sobie w stresujących sytuacjach, dlatego bez problemu powinna osiągnąć sukces zawodowy.

Predyspozycje zawodowe

Jolanta najlepiej odnajduje się w zawodach, gdzie może nieść pomoc innym. W związku z tym będzie bardzo cenioną lekarką lub też nauczycielką. Ponadto sprawdzi się również w zawodach takich jak ekonomista, bankier, czy też architekt. Dusza artystki może popchnąć ją również w kierunku zawodów związanych ze sztuką.

Patroni Jolanty

  • Bł. Jolanta – była księżną Wielkopolską z przełomu XIII i XIV wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *