Kategorie
Imiona na literę J Imiona żeńskie

Jowita

Znaczenie imienia Jowita

Jowita jest kobietą, która jest bardzo uparta i konsekwentna w działaniu. Dzięki temu za wszelką cenę stara się realizować założone sobie cele prywatne i biznesowe. Z drugiej strony, zdarza się jej być również bardzo impulsywną, przez co wiele dróg może jej się zamknąć lub skomplikować. Zdecydowanie potrafi walczyć o swoje. Na co dzień dąży do osiągnięcia niezależności i stabilizacji finansowej. Ma silny charakter i zawsze walczy o swoje. Ciągła potrzeba samodoskonalenie się i poświęcanie czasu na dodatkową naukę to bezsprzeczne atuty Jowity, które doceniane są na rynku pracy. Rozsądnie wybiera drogę zawodową i nie powinna mieć problemu ze znalezieniem dobrze płatnej i satysfakcjonującej pracy. Przy tym nie zależy jej na wyścigu szczurów i walce o awans, a zamiast tego woli spokojnie poświęcić się rodzinie. Jej system wartości i kodeks etyczny są godne naśladowania. Jest bardzo dobrą organizatorką domową i dba o ciepło rodzinne. Jowita to doskonały materiał na matkę i żonę.

Pochodzenie imienia Jowita

Jowita to żeńskie imię, które pochodzi z języka łacińskiego. Jest zniekształconą formą imienia Jowisz, które należało do najwyższego boga rzymskiego i jednocześnie patrona państwa. Imię Jowita należy do osoby, która zajmuje wysokie stanowisko społeczne i jest powszechnie szanowana.

Zamiłowania i hobby

Jowita jest ekstrawagancką i oryginalną kobietą, która dobrze czuje się w towarzystwie innych osób. Jej poczucie humoru i styl sprawiają, że jest niezastąpioną towarzyszką spotkań i rozmówczynią. W wolne wieczory lubi uciec do świata dobrej literatury lub muzyki. W ten sposób spędza również czas ze swoimi bliskimi. Ponadto lubi angażować się w sprawy domowe, przy których również spędza wiele wolnego czasu.

Praca i kariera zawodowa

Kobiety o imieniu Jowita są cenione na rynku pracy. Wyróżniają się uporem i konsekwencją w dążeniu do celu, dzięki czemu pracodawcy mogą na nie liczyć. Pierwsze problemy mogą pojawić się dopiero wtedy, kiedy Jowita musi pracować pod presją czasu. Wówczas może się pogubić i nie dokończyć projekty. Z drugiej strony, zawsze stara się zarządzać pracą w ten sposób, aby nie było konieczności pracy pod tak dużą presją czasu. Szybko się uczy i pnie po szczeblach kariery zawodowej. Nagrodą za jej trud są pieniądze i zgromadzony majątek. Nie angażuje się w wyścig szczurów, przez co jest również ceniona przez współpracowników, na których zawsze może liczyć.

Predyspozycje zawodowe

Jowita to osoba, która uwielbia pomagać innym. W związku z tym ma predyspozycje do bycia cenionym pedagogiem lub pielęgniarką, gdzie będzie mogła się w stu procentach realizować. Świetnie odnajduje się również w świecie liczb, dlatego będzie wysokiej jakości księgową lub ekonomistką.

Patroni Jowity

  • Św. Jowita – żyła w IV wieku i mieszkała we włoskiej Brescii. Zmarła śmiercią męczeńską za panowania cesarza Dioklecjana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *