Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę K

Konrad

Znaczenie imienia Konrad

Konrad to mężczyzna, który ma skłonność do popadania w skrajności. Wpływ na to ma jego chwiejna psychika, co nie ułatwia funkcjonowania w otoczeniu Konrada. Jego życie to pasmo upadków i wzlotów, a każdy z nich bardzo przeżywa. Jego delikatna psychika sprawia, że bardzo szybko zmienia nastrój i nastawienie, przez co trudno go rozszyfrować. To osoba, która jednego dnia może chcieć zamknąć się w sobie, a po kilku godzinach wyjawia najskrytsze sekrety. To sprawia, że trudno związać mu przyjaźnie oraz rzadko może liczyć na wsparcie innych, ponieważ oni również nie mają w nim zaufanej osoby. Ma twórczą wyobraźnie i skłonność do odlatywania w świat marzeń. To klasyczny gawędziarz, który zna setki historii i ma odpowiedź na każdy temat. Każda mała przeciwność sprawia, że zawraca z obranej drogi. Dotyczy to zarówno życia prywatnego i zawodowego. Bez wątpienia to duża wada mężczyzn o imieniu Konrad. Lubi życie artysty i trudno mu wejść w trwały związek.

Pochodzenie imienia Konrad

Męskie imię Konrad pochodzi z języka staroniemieckiego. Powstało ze zlepka słów “kuoni” – śmiały oraz “rad” – rada. Oznacza więc osobę, która chętnie udziela rad innym oraz jest bardzo odważna.

Zamiłowania i hobby

To prawdziwy artysta i marzyciel, który dużo czasu spędza na rozmyślaniach i marzeniu o niestworzonych rzeczach. Uwielbia kulturę wysoką, dlatego świetnie odnajduje się na występach teatralnych, w galeriach sztuki lub w filharmoniach. Stara się być również duszą towarzystwa, gdzie jest niezastąpionym gawędziarzem. Niestety większość jego historii to fikcja. Chętnie bierze udział w spotkaniach towarzyskich, a nawet sam je organizuje. Jest ciekawy świata, przez co często podróżuje, również w odległe i egzotyczne rejony.

Praca i kariera zawodowa

Specyficzny i chwiejny charakter Konrada sprawia, że nie jest najbardziej cenioną osobą na rynku pracy. Jego delikatna konstrukcja psychiczna ma wpływ na niestabilność zatrudnienia oraz fakt, że rzadko powierzane są mu odpowiedzialne stanowiska. Częściej zajmuję pozycję pracownika niż przełożonego, ponieważ nie ma zdolności przywódczych. Brakuje mu również wystarczającej charyzmy, by pociągnąć za sobą inne osoby. W pracy szybko traci motywację i załamuje się małymi porażkami, dlatego idealnie pasuje do wykonywania prostych i mało znaczących zadań. Z drugiej strony może osiągać spore sukcesy w branży kreatywnej i artystycznej.

Predyspozycje zawodowe

Jedyne predyspozycje zawodowe Konrada dotyczą branży artystycznej. Może być dobrym muzykiem lub aktorem. Odnajdzie się również w innych zawodach artystycznych i twórczych.

Patroni Konrada

  • Św. Konrad z Piacenzy – to włoski Pustelnik, który spowodował pożar lasu. Winą za to obarczono chłopa, którego skazano na śmierć. Gdy Konrad się o tym dowiedział, uciekł do pustelni na Sycylii i do końca życia odprawiał pokutę. Jest patronem Sycylii.
  • Św. Konrad – biskup Konstancji z X wieku. W swoim życiu znany był z powodu budowania szpitali i kościołów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *