Kategorie
Imiona na literę K Imiona żeńskie

Kornelia

Znaczenie imienia Kornelia

Kornelia to kobieta, która bardzo dużo czasu poświęca życiu innych. Analizuje je, przez co zapomina o swoich sprawach. Ma tendencję do przedkładania dobra innych nad swoje, na czym cierpi ona i jej bliscy. Niestety bywa również bardzo wścibską plotkarą, przez co jest mało lubiana w towarzystwie. Wobec każdego ma podejrzenia i sądzi, że wszyscy wokół mają złe intencje. Ma problemy z zaufaniem wobec innych, dlatego grono jej przyjaciół jest bardzo okrojone. To niespokojna dusza, która lubi podróże i odkrywanie nieznanego. Jest również pomysłowa, dzięki czemu może być cenioną innowatorką. Jej konsekwencja i ambicja to cechy, które cenione są na rynku pracy oraz mają pozytywny wpływ na jej życie prywatne i miłość. Gdy już założy rodzinę, jest znakomitą żoną i matką. Dla swoich bliskich jest w stanie poświęcić bardzo wiele. W życiu towarzyskim jest bardzo specyficzna i często można odnieść wrażenie, że grymasi. Przez to mało osób dąży do utrzymywania z nią stałych relacji.

Pochodzenie imienia Kornelia

Żeńskie imię Kornelia wywodzi się bezpośrednio z języka łacińskiego. Nawiązuje do jednego z rzymskich rodów, czyli Korneliuszów. Męskim odpowiednikiem tego imienia jest Kornel.

Zamiłowania i hobby

Kornelia to miłośniczka podróży. Każdą wolną chwilę mogłaby spędzać w trasie. Uwielbia zarówno krótkie wypady w okolice oraz wielotygodniowe podróże w najbardziej niedostępne i egzotyczne zakątki świata. Każda wyprawa jej czegoś uczy, a zdobyte doświadczenie przekłada na swoje życie zawodowe. Lubi dynamikę, dlatego poświęca się również uprawianiu sportu. Ze względu na swój charakter, ma ograniczone liczbowo grono przyjaciół, z którymi spędza mało czasu. Zdecydowanie woli własne towarzystwo.

Praca i kariera zawodowa

Kornelia to bardzo tajemnicza osoba, która jednocześnie jest bardzo konsekwentna i usilnie dąży do realizacji swoich celów. Upór i umiejętność radzenia sobie ze stresowymi sytuacjami sprawiają, że jest bardzo ceniona na rynku pracy. Jej błyskotliwy umysł i chęć odkrywania nieznanego sprawiają, że dobrze sprawdzi się jako innowatorka lub założycielka startupu. W pracy stara się być pomocna, choć nie każdy ją o to prosi. To jeden z powodów, przez które współpracownicy nie darzą jej sympatią. Dobrze sprawdza się w specjalistycznych zawodach oraz tam, gdzie może przekazywać coś innym.

Predyspozycje zawodowe

Kornelia ma predyspozycje do bycia uznanym politykiem lub działaczem społecznym. Może być również wysokiej jakości nauczycielem lub psychologiem.

Patroni Kornelii

  • Św. Kornelia – to Rzymianka, która żyła na przełomie III i IV wieku. Zginęło bardzo młodo w trakcie prześladowań chrześcijan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *