Kategorie
Imiona na literę L Imiona żeńskie

Leokadia

Znaczenie imienia Leokadia

Leokadia to kobieta, która jest bardzo dynamiczna i aktywna życiowo. Niestety czasami jest zbyt zmienna, dlatego trudno za nią nadążyć. Osoby, które przebywają w jej otoczeniu, muszą wykazywać się nie lada cierpliwością, by z nią wytrzymać. Stara się łapać kilka srok za jeden ogon i zasada ta dotyczy zarówno życia prywatnego i zawodowego. To sprawia, że czasami nie jest w stanie zrealizować wszystkich projektów, których się podejmie. W życiu stawia na niezależność i chce przeżyć je na własnych zasadach. Trudno jej się podporządkować, dlatego potrzebuje wyrozumiałego przełożonego lub sama jest sobie szefem. Współpracownicy nie zawsze darzą jej szacunkiem. Ma skłonności do dominowania, co również przekłada się na jej relacje z bliskimi. Z drugiej strony dąży do sukcesów i szybko awansuje na kierownicze stanowiska. Na co dzień jest pogodna i pozytywną energią potrafi zarazić każdego. Otwartość i ciekawość świata przejawia się w jej licznych podróżach. Ma grono przyjaciół, z którymi chętnie się spotyka.

Pochodzenie imienia Leokadia

Żeńskie imię Leokadia pochodzi z języka greckiego. Powstało z połączenia takich słów jak “laos” – lud i “kedos” – troska. Imię to oznacza kobietę, która opiekuje się swoim ludem lub troszczy się o bliskich. To sugeruje kogoś ważnego w hierarchii społecznej.

Zamiłowania i hobby

Leokadia jest bardzo ciekawa świata i otwarta na poznawanie nowości. To sprawia, że chętnie podróżuje i aktywnie poznaje nowe kultury i języki. Z każdej wycieczki stara się wyciągnąć jak najwięcej pozytywnych emocji i nauki, którą później wykorzystuje w życiu. Jest niezwykle towarzyska, dlatego z chęcią organizuje liczne przyjęcia dla znajomych i rodziny. Sprawdza się w roli organizatorki, która zadba o najdrobniejszy szczegół imprezy. Sama równie chętnie bierze udział w spotkaniach w roli zaproszonego gościa.

Praca i kariera zawodowa

Zawodowo Leokadia stworzona jest do kierowania innymi ludźmi, ponieważ ma skłonności do dominacji. Przez to nie zawsze jest lubiana przez współpracowników, którym pragnie narzucić swoje zdanie. Może być trudna w obyciu, dlatego trzeba mieć wobec niej sporo cierpliwości. Stara się złapać kilka projektów na raz, ze szkodą dla poziomu ich realizacji. Zdecydowanie lepiej sprawdza się wówczas, gdy skupi się na jednym, kluczowym zadaniu. Ma trudności z podporządkowaniem się rozkazom, jednak gdy trafi na wyrozumiałego przedsiębiorcę, jest w stanie być lojalnym i skutecznym pracownikiem.

Predyspozycje zawodowe

Leokadia ma predyspozycje do bycia dobrej jakości specjalistą w dziedzinach technicznych, na przykład w informatyce. Z drugiej strony lubi dominować i dzielić się wiedzą, dlatego może zostać instruktorką w dowolnej dziedzinie lub nauczycielką.

Patroni Leokadii

  • Św. Leokadia – to hiszpańska dziewica z Toledo. Została wtrącona do lochu a następnie zmarła z głodu w 304 roku za czasów panowania cesarza Dioklecjana i prześladowań chrześcijan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *