Kategorie
Imiona na literę L Imiona żeńskie

Lena

Znaczenie imienia Lena

Lena jest kobietą, która na co dzień jest bardzo zmienna i kapryśna. Z łatwością zmienia zdanie, a każdy dzień jest trochę tykającą bombą, ponieważ nie wiadomo kiedy wybuchnie. Cechuje się jednak bardzo silną wolą i w swoim życiu dąży do osiągnięcia niezależności. Jest ciekawą mieszanką cech flegmatyczki oraz bardzo aktywnej osoby, co jest niezwykle oryginalnym połączeniem. Jej minusem może być chęć odkładania wszystkiego na później, przez co wielu projektów w życiu prywatnym i zawodowym nie doprowadza do końca. Zamiast działać, woli trochę poleniuchować. Jest trochę niedbała i potrafi ominąć wiele szczegółów, o co często mają do niej pretensje pracodawcy. Z trudem znosi porażki, które działają dla niej bardzo demotywująco. Jej mocną stroną jest bogata wyobraźnia oraz łatwość pisania angażujących i kreatywnych treści. Na co dzień jest bardzo gadatliwa i ciekawa świata, dlatego dużo podróżuje lub spędza czas w gronie przyjaciół, których ma liczne grono. W miłości nie ma u niej miejsca na kompromisy.

Pochodzenie imienia Lena

Żeńskie imię Lena pochodzi od zdrobnień innych imion. Z czasem przyjęło się jednak jako niezależne imię kobiece. Lena to zdrobnienie między innymi od Magdaleny i Heleny.

Zamiłowania i hobby

Lena jest osobą bardzo ciekawą świata, dlatego dużo wolnego czasu poświęca na podróże. Interesują ją zarówno najdalsze zakątki świata oraz miejsca, które mogą znajdować się tuż za rogiem. Jest towarzyska i lubiana, dlatego otacza się gronem zaufanych przyjaciół. Sama organizuje dla nich przyjęcia lub bierze udział w imprezach w roli zaproszonego gościa. Gdy potrzebuje chwili wytchnienia, stawia na błogie leniuchowanie i nic nie robienie.

Praca i kariera zawodowa

Sytuacja Leny na rynku pracy może być bardzo skomplikowana. Zbyt często ulega swoim pokusom i kapryśnemu charakterowi, dlatego może być trudna w obyciu zarówno dla współpracowników oraz przełożonych. Z drugiej strony, ma bardzo silny charakter i wolę, dzięki czemu potrafi wziąć odpowiedzialność za wiele projektów. Czy doprowadzi je do końca? Wszystko zależy od tego, czy po drodze nie pojawią się u niej przeciwności. Zdecydowanie źle znosi porażki i może poddać się w połowie drogi. Najlepiej odnajduje się w kreatywnych zawodach związanych z modą, tworzeniem i marketingiem, gdzie może zrobić użytek ze swojej bogatej wyobraźni i lekkiego pióra.

Predyspozycje zawodowe

Lena ma ogromne predyspozycje do pracy w zawodach twórczych. Może być renomowaną projektantką mody, architektem wnętrz, pisarką, czy też specjalistą od marketingu. Często zajmuje się również artystycznym rękodziełem.

Patroni Leny

  • brak patronów dla imienia Lena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *