Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę L

Leon

Znaczenie imienia Leon

Leon to mężczyzna, który cechuje się bardzo dużym zdecydowaniem w swoich poczynaniach. Zdarza mu się jednak być również lekkoduchem z beztroskim podejściem do życia i obowiązków. Stara się być bardzo aktywny, jednak zbyt dużo czasu poświęca na filozofowaniu, a zbyt mało na realnym działaniu. Nie lubi ciężkiej pracy i zawsze chce wysługiwać się innymi. To klasyczny typ marzyciela i teoretyka, a nie praktyka. Posiada bardzo dużą wrażliwość na piękno, dlatego interesuje się kulturą wysoką i często odwiedza teatry i galeria sztuki. Drzemie w nim spory potencjał, jednak brakuje mu wystarczającej motywacji, by z niego skorzystać. To flegmatyk, który swoje obowiązki wykonuje z trudem i bardzo powolnie. Nie znosi samotności, dlatego do szczęścia potrzebuje gwaru miasta i licznych kompanów. Uwielbia komplementy i dąży do jak największego powodzenia u kobiet. jest przy tym szarmancki, czarujący i bardzo pogodny. Mimo swoich licznych wad, może liczyć na grono zaufanych przyjaciół.

Pochodzenie imienia Leon

Męskie imię Leon pochodzi z języka łacińskiego. Powstało bezpośrednio od słowa “leo” – lew. Imię to sugeruje mężczyznę o ponadprzeciętnej tężyźnie fizycznej i odwadze, a także niezwykle szlachetnego. Niczym lew, król zwierząt.

Zamiłowania i hobby

Leon zdecydowanie nie lubi ciszy i samotności. To osoba, która wolny czas spędza podczas spotkań ze znajomymi i wspólnych wypadów na miasto. Uwielbia gwar i dobrą zabawę, zwłaszcza w gronie pięknych kobiet. Jest również pasjonatem sztuki i kultury. Jego bogate i wrażliwe wnętrze sprawia, że chętnie odwiedza nowe wystawy i galerie, a także zagląda regularnie do filharmonii. Zdecydowanie woli to, od przyziemnych rozrywek takich jak telewizja i niskiej jakości seriale.

Praca i kariera zawodowa

Leon nie należy do najbardziej cenionych pracowników na rynku pracy. Cechuje sie małą ruchliwością, powolnym działaniem i ma cechy typowego flegmatyka. W związku z tym nie powinno mu się powierzać odpowiedzialnych zadań i projektów, ponieważ może się z nich nie wywiązać. W pracy zdarza mu się cedować swoje obowiązki na innych i dobrze się z tym czuje. Z drugiej strony, nie przysparza mu to popularności u współpracowników. Zdecydowanie może mieć problem z awansem na wyższe stanowiska.

Predyspozycje zawodowe

Leon to prawdziwa dusza artysty, dlatego najlepiej sprawdza się w zawodach związanych z tworzeniem. Może być dobrej jakości pisarzem, malarzem, rzeźbiarzem, czy też muzykiem. Ma również możliwości, by zostać rzemieślnikiem lub mistrzem sztuki kulinarnej.

Patroni Leona

  • Św. Leon IX – papież z XI wieku, który wprowadził wiele refom do ówczesnego Kościoła.
  • Św. Leon I Wielki – był papieżem w V wieku i bronił Rzymu przed najazdami Wandalów i Hunów.
  • Św. Leon II – papież, który za swojego życia ułożył wiele hymnów i pieśni religijnych.
  • Św. Leon III – kolejny z papieży. Odpowiadał za koronację Karola Wielkiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *