Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę L

Leszek

Znaczenie imienia Leszek

Leszek jest bardzo stonowanym i poważnym mężczyzną. Do jego głównych zalet należy odpowiedzialność, dlatego jego decyzje są rozważne i spotykają się z aprobatą i uznaniem innych. Jest powszechnie szanowaną osobą, zarówno prywatnie oraz na płaszczyźnie zawodowej. Ma silną wolę i bardzo rzadko zmienia zdanie. Wysoka pewność siebie może doprowadzić do tego, że popadnie w pychę, dlatego pod tym względem musi się pilnować. Bardzo lubi współzawodnictwo, dlatego często angażuje się w różnego rodzaju sporty oraz wymagające projekty biznesowe. Ma grono zaufanych przyjaciół, których zaraża dobrą energią i zawsze ma dla nich dobre słowo. Jest przyjacielski i otwarty. Nie toleruje bałaganu, dlatego jego życie jest poukładane i spokojne. W przyjaźni jest wierny do końca życia. W miłości ma problem z okazywaniem uczuć, choć stara się być przykładnym mężem i ojcem.

Pochodzenie imienia Leszek

Męskie imię Leszek pochodzi z języka staropolskiego. Możliwe, że jest to jedna z pierwotnych form znanego obecnie imienia Lech. W znaczeniu, jest to mężczyzna, który działa bardzo przebiegle i chytrze.

Zamiłowania i hobby

Leszek ma bardzo bogate wnętrze pod kątem zainteresowań. Bardzo lubi przebywać na łonie natury, dlatego często z bliskimi udaje się na bliższe i dalsze wycieczki. Z chęcią poznaje również egzotykę i wybiera się w najdalsze zakątki świata. Do działania napędza go rywalizacja, co przekłada się na uprawianie przez niego licznych sportów, w których osiąga znaczne sukcesy. W wolnym czasie spotyka się również ze znajomymi i chętnie bierze udział w przyjęciach typu domówka. Raczej stara się unikać wychodzenia na miasto, ponieważ nie lubi gwaru i zgiełku.

Praca i kariera zawodowa

Leszek należy do osób cenionych na rynku pracy. Jest odpowiedzialny i poważny, dlatego łatwo zdobywa szacunek współpracowników oraz przełożonych. Można mu zaufać, poniewaz dzięki silnej woli doprowadza większośc projektów do pozytywnego finału. Zdecydowanie woli działać niż planować, więc lubi być na linii frontu. Może być aktywnym i skutecznym handlowcem lub politykiem, jednak potrzebuje kogoś, kto zadba o jego strategię działania. Jeżeli odpowiednio pokieruje swoją karierą i zapanuje nad emocjami, może dojść do ważnych stanowisk i wieść dostatnie życie.

Predyspozycje zawodowe

Charakter Leszka sprawia, że ma on predyspozycje do bycia bardzo dobrym handlowcem lub marketerem. Sprawdzi się również w polityce, zarówno na szczeblu lokalnym i globalnym. Alternatywnym kierunkiem rozwoju może być wykonywanie przez niego prac rzemieślniczych.

Patroni Leszka

  • brak patronów dla imienia Leszek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *