Kategorie
Imiona na literę L Imiona żeńskie

Lidia

Znaczenie imienia Lidia

Lidia jest kobietą o bardzo silnym charakterze. Bardzo trudno ją zdominować, a sama pozostaje nieugięta i trwa przy swoim zdaniu. Cechuje się dużą pracowitością, dzięki czemu nie boi się wyzwań. To jej duży atut, który ceniony jest na rynku pracy oraz pozytywnie przekłada się na jej relacje z bliskimi. Lidia to aktywna osoba, która lubi ruch. Ma kreatywny i bardzo twórczy umysł, dlatego doskonale sprawdza się w przypadku innowacyjnych projektów oraz tworzenia sztuki. Stara się działać nieszablonowo, co może doprowadzić ją do licznych sukcesów. Stagnacja ją nudzi, a trudności dodatkowo napędzają do działania. W przyjaźni jest bardzo oddana i bliscy bez wątpienia mogą na nią liczyć. Dla każdego ma dobrą radę i słowo. Lubi pomagać innym i angażować się w akcje charytatywne. Czerpie z życia pełnymi garściami i potrafi cieszyć się z drobiazgów. Ma dar trafnej oceny innych ludzi, dlatego trzyma się z daleka od podejrzanych i niegodnych zaufania osób. Jest kobieca i zdarza się jej łamać serca mężczyzn.

Pochodzenie imienia Lidia

Żeńskie imię Lidia pochodzi z języków greckiego i łacińskiego. Pierwotnie mianem tym nazywano kobiety, które wychowały się w Lidii – krainie nad Morzem Egejskim.

Zamiłowania i hobby

Lidia to kobieta, która bardzo chętnie pomaga innym osobom. W związku z tym w wolnej chwili angażuje się w akcje charytatywne oraz aktywną pomoc osobom z lokalnej społeczności i nie tylko. Uwielbia wystawne życie i uczestnictwo w przyjęciach, dlatego cieszy się z każdego zaproszenia. To osoba, która jest stworzona do przebywania w gronie innych ludzi. Jej dynamizm sprawia, że szybko staje się wiodącą postacią każdej imprezy. Nie lubi nudy, dlatego stawia na sport i podróże, które również należą do jej pasji.

Praca i kariera zawodowa

Kobiety o imieniu Lidia posiadają bardzo dużo pozytywnej energii oraz samozaparcie, co jest cenione na rynku pracy. Zawsze należy do najbardziej pracowitych osób w firmie i często daje z siebie więcej, niż się od niej oczekuje. Krok po kroku buduje swoją pozycję w hierarchii biznesowej oraz z łatwością pokonuje niedogodności. Ewentualne problemy działają na nią motywująco, co również dostrzegane jest przez przełożonych. Jest stworzona do realizacji wielkich przedsięwzięć biznesowych, również jako bizneswoman.

Predyspozycje zawodowe

Kreatywna dusza i aktywność Lidii sprawiają, że może być cenioną piosenkarką lub aktorką. Dobrze odnajdzie się w blasku fleszy oraz wśród komplementów innych. Jej skrupulatność może przydać się również w pracy administracyjnej, na przykład w roli asystentki lub sekretarki.

Patroni Lidii

  • Św. Lidia z Tiatyry – osoba pochodząca z nad Morza Egejskiego, która gościłą pod swoim dachem Św. Pawła. Od niego przyjęła chrzest, a następnie szerzyła wiarę chrześcijańską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *