Kategorie
Imiona na literę L Imiona żeńskie

Liliana

Znaczenie imienia Liliana

Kobieta o imieniu Liliana ma bardzo złożony charakter. Do jej cech charakterystycznych należy skłonność do podejmowania ryzykownych decyzji i trudnych w realizacji wyzwań. Nie obawia się porażek, z których potrafi wyciągnąć odpowiednie wnioski. Problemy stara się rozwiązywać na różne sposoby i na pewno nie traktuje ich jako demotywatorów. W codziennym życiu jest bardzo dobrze zorganizowana i sumienna, dlatego doskonale dba o ciepło domowego ogniska oraz jest ceniona przez pracodawców. Czasami ma problem z dotrzymywaniem danego słowa, dlatego jej obietnice warto traktować z odpowiednim dystansem. Dąży do zdobycia władzy, która może ją zmienić na gorsze. Wówczas skłonna będzie do wysługiwania się innymi, aby samemu mieć spokój. W towarzystwie bywa zbyt wścibska, co wiele osób ocenia jako oznaka niegrzeczności. Z drugiej strony trafnie ocenia charakter innych osób, dzięki czemu zawsze trafia w punkt z wyborem swoich przyjaciół. Jej wadą jest skłonność do kradzieży cudzych pomysłów i przedstawiania ich jako swoje. To wpływa na to, że jest mało lubiana przez współpracowników. Jest niezwykle inteligentna, co skrzętnie wykorzystuje. To charakter introwertyczki, która często zamyka się w sobie.

Pochodzenie imienia Liliana

Żeńskie imię Liliana pochodzi z języka łacińskiego. Powstało od słowa “lilium”, które oznacza kwiat lilii. W związku z tym, kobieta o tym imieniu jest piękna, biała i czysta niczym te piękne kwiaty. Imię te nawiązuje zarówno do cech fizycznych oraz charakteru danej osoby.

Zamiłowania i hobby

To typ introwertyczki, który nie lubi zgiełku i dużych przyjęć. Jeżeli spotyka się ze znajomymi to tylko w wąskim gronie zaufanych osób. W wolnych chwilach lubi uciekać w świat dobrej literatury lub filmu. Gdy ma więcej czasu, wyjeżdża z miasta i odpoczywa aktywnie na łonie natury. Pozwala to jej na wyciszenie się oraz naładowanie życiowych baterii pod kątem kolejnych wyzwań. Lubi spędzać czas z bliską rodziną, choć czasem uznawana jest za osobę oschłą, ponieważ ma problem z okazywaniem uczuć.

Praca i kariera zawodowa

Liliana to osoba, która uparcie prze naprzód w życiu zawodowym, dzięki czemu zgarnia wiele laurów i osiąga spektakularne sukcesy. Jest odporna na niepowodzenia i obowiązkowa, dzięki czemu może realizować rzeczy wielkie. Z drugiej strony, czasami nie dotrzymuje słowa i terminów, przez co może zawalić kluczowe projekty. Na rynku pracy jest ceniona, jednak traktowana z odpowiednią rezerwą. Czasami zbyt nachalnie przekonuje innych do swoich racji, dlatego nie cieszy się ogólną sympatią wśród pracowników. Wysługuje się innymi oraz oszukuje, co może utrudniać jej kontynuowanie kariery zawodowej.

Predyspozycje zawodowe

Kobieta o imieniu Liliana ma bardzo duże szanse na zostanie bizneswoman z sukcesami. Dobrze sprawdzi się również w kreatywnych zawodach, na przykład jako architekt wnętrz, projektantka mody, czy też artystka.

Patroni Liliany

  • Św. Liliosa z Kordoby – to Hiszpanka, która żyła w muzułmańskiej Kordobie. Nie bała się głosić wiary chrześcijańskiej, za co wspólnie z bliskimi została aresztowana, a następnie ścięta w 852 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *