Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę N

Norbert

Znaczenie imienia Norbert

Norbert to mężczyzna, który ma niezwykłą zdolność adaptacyjną. Dzięki temu bez problemu dostosuje się do zmieniających warunków życia lub rynku. Pomaga mu to odnaleźć się w obecnym świecie, który cechuje się dużą dynamiką zmian. Posiada bardzo wysoką inteligencję oraz stonowaną naturę, dzięki czemu cieszy się szacunkiem innych osób. Woli pozostać na uboczu i swoje zadania wykonywać po cichu, zamiast pchać się na afisz. Ma bogate życie uczuciowe, jednak niekiedy ma problemy z okazywaniem prawdziwych emocji. Stawia na edukację i samorozwój, a w życiu dąży do osiągnięcia niezależności i spokoju. Mimo że dużo się uczy, to nie ma dużych ambicji. Od bogactw materialnych woli spokojne, lecz dostatnie życie. To prawdziwy marzyciel i romantyk, czym szybko rozkochuje w sobie kobiety. Posiada wiele tajemnic, które zdradza tylko najbliższym. Stawia na wąskie grono zaufanych przyjaciół. W miłości oddaje całego siebie, dlatego jest dobrym partnerem i przykładnym ojcem.

Pochodzenie imienia Norbert

Imię Norbert pochodzi z języka staroniemieckiego. Wywodzi się bezpośrednio z połączenia słów “nord”, czyli północ oraz “beraht”, czyli błyszczący. Imię to oznacza znanego mężczyznę pochodzącego z północy.

Zamiłowania i hobby

Mężczyźni o tym imieniu cechują się dużą ciekawością świata. W związku z tym często podróżują, zwłaszcza do miejsc, o dużym znaczeniu historycznym. Odkrywają zarówno zakątki Polski, jak i innych państw. Poza podróżami, lubią dobrą książkę lub filmy, jednak każda z pozycji musi wnieść coś wartościowego do ich życia. Doskonale odnajdują się w towarzystwie innych osób, gdzie brylują humorem i ciekawymi opowieściami. Z drugiej strony Norbert stroni od zgiełku i świateł, dlatego częściej spotka się go w zaciszu kawiarni, niż na parkiecie. Jego bogate życie uczuciowe i wyobraźnia sprawiają, że w wolnym czasie często ucieka w świat fantazji.

Praca i kariera zawodowa

Norbert nie ma większego problemu z odnalezieniem się na rynku pracy. Dzięki zdolności adaptacyjnej sprawdzi się w wielu zawodach oraz na licznych stanowiskach. Pomocna w tym jest jego inteligencja oraz dobra pamięć, dzięki której nic mu nie umknie. Mimo sporych możliwości, woli pozostawać z tyłu. Pozwala mu to na budowanie swojej pozycji w firmie, jednak zdecydowanie opóźnia ewentualny awans. Nie wywyższa się i nie lubi dawać z siebie więcej, niż musi. To objaw wygody, a nie lenistwa.

Predyspozycje zawodowe

Jego skrupulatność i precyzja sprawdzą się w zawodach: geodety, informatyka, inżyniera, czy też pedagoga.

Patroni Norberta

Św. Norbert – pochodzący z Niemiec kaznodzieja, który wiódł wędrowne życie. Arcybiskup Pomorza, Polski i Magdeburgii. Był również kanclerzem cesarskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *