Kategorie
Imiona na literę M Imiona żeńskie

Matylda

Znaczenie imienia Matylda

Kobiety o imieniu Matylda cechują się dużą pewnością siebie i zdecydowaniem w działaniu. W życiu stawiają na szybkie osiągnięcie niezależności i samodzielności, dzięki czemu nie muszą oglądać się na innych. Matylda lubi pomagać i angażować się w akcje charytatywne, choć z drugiej strony sama bardzo chętnie przyjmuje wsparcie. Jest to spowodowane jej dumą. W dążeniu do celu jest bardzo wytrwała, dlatego z sukcesem realizuje większość celów prywatnych i zawodowych. Lubi nowinki techniczne, które bardzo szybko opanowuje. Posiada wrodzoną charyzmę i zdolności przywódcze, dzięki czemu szybko staje się liderką grupy. Z powodzeniem może pełnić obowiązki przełożonej. Posiada bardzo bogate życie uczuciowe, dlatego często jest narażona na zranienie. Szybko się przywiązuje do innych osób i jest doskonałą i wyrozumiałą przyjaciółką. Gdy się zakocha, to będzie przykładną żoną i matką. Bywa jednak bardzo zaborcza, przez co może mieć problemy ze zbudowaniem związku. Jest dobrą gospodynią.

Pochodzenie imienia Matylda

Żeńskie imię Matylda pochodzi z języka starogermańskiego. Powstało ze zlepka słów “macht”, czyli władza lub siła, a także “hiltia”, czyli walka. W tym znaczeniu oznacza to kobietę, która cechuje się odwagą i siłą.

Zamiłowania i hobby

Matylda lubi spędzać czas w gronie bliskich. Najlepiej czuje się w otoczeniu rodzinnym i z troską dba o ciepło domowego ogniska. Może spędzać czas przy książce lub filmie, a także podczas podróży po świecie. Ważne, by w jej pobliżu byli bliscy. W wolnym czasie spotyka się także ze znajomymi, jednak nie jest to przesadne grono. Stara się dobrze pilnować swojej prywatności i selektywnie dopuszcza do siebie innych. Jej artystyczna dusza sprawia, że lubi uciekać w świat sztuki, którą się bardzo interesuje.

Praca i kariera zawodowa

Kobiety o imieniu Matylda są bardzo cenione na rynku pracy. Przede wszystkim są bardzo zdecydowane w działaniu i są w stanie z powodzeniem zrealizować nawet najbardziej wymagające projekty. Szybko stają na czele zespołu projektowego lub dochodzą do kierowniczych stanowisk. Jeżeli odpowiednio poprowadzą swoją karierę, to mogą dojść do zaszczytów i eksponowanych pozycji. Ich temperament i samozaparcie sprawia, że nie poddają się nawet mimo przeciwności losu. Matylda będzie zarówno dobrym pracownikiem etatowym, jak i w prowadzeniu własnego biznesu.

Predyspozycje zawodowe

Matylda potrzebuje pracy, w której będzie doceniana oraz będzie miała swobodę działania. Świetnie sprawdzi się w zarządzaniu oraz w roli przełożonej.

Patroni Matyldy

Św. Matylda – niemiecka benedyktynka.

Św. Matylda – królowa Niemiec w X wieku znana z zakładania licznych klasztorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *