Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę M

Marian

Znaczenie imienia Marian

Mężczyzna o imieniu Marian to bardzo ciekawa osoba. Charakterologicznie to zdecydowanie introwertyk o cholerycznej naturze. To sprawia, że może mieć problemy z odnajdywaniem się w relacjach towarzyskich. Często cechuje się brakiem wyrozumiałości wobec innych i okazuje takie negatywne aspekty swojego charakteru jak: duma i przemądrzałość. Z drugiej strony, gdy już komuś zaufa, to potrafi być bardzo wiernym i oddanym przyjacielem. Marian przez życie idzie, dążąc do bycia najlepszym we wszystkim, w czym się da. Zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowy, chce zdobywać laury i uznanie, ponieważ bez tego nie czuje się spełniony. Ma problemy z porażkami, które bardzo źle znosi. Zamiast wyciągnąć z nich lekcje, to się nimi demotywuje. Ludzi trzyma na dystans i posiada tylko wąskie grono przyjaciół. Wszystkich mierzy swoją miarą, przy czym bywa bardzo surowy. Ma bogate życie uczuciowe, jednak tego nie okazuje, przez co wiele osób ma negatywne zdanie na jego temat. W miłości bywa bardzo zaborczy.

Pochodzenie imienia Marian

Męskie imię Marian pochodzi z języka łacińskiego. Powstało bezpośrednio od rodu rzymskiego Mariuszów. Przez niektórych badaczy mylnie uważane jest za zmodyfikowane imię Maria, które ma inne pochodzenie.

Zamiłowania i hobby

Marian w wolnym czasie lubi spędzać czas z najbliższą rodziną, przy której czuje się bezpiecznie. Spotyka się także z wąskim gronem zaufanych znajomych, jednak nawet wśród nich nie pozwala sobie na pełną swobodę i uzewnętrznianie swoich uczuć. W życiu cechuje się logiką, co przekłada się także na zakres jego zainteresowań. Lubi gry logiczne, dobre książki i filmy. W jego życiu jest zdecydowanie mniej przygód i spontaniczności, ponieważ woli spokój i pełną kontrolę nad tym, co się dzieje.

Praca i kariera zawodowa

To prawdziwy typ formalisty. Marian cechuje się silną osobowością, choć przez innych może być postrzegana jako chwiejna. Potrafi zapanować nad swoją choleryczną naturą, co pozytywnie przekłada się na jego karierę zawodową. Posiada charyzmę niezbędną do tego, aby z czasem stać się nie tylko ważną częścią zespołu, ale nawet jego liderem. Nie czerpie zbyt dużej przyjemności z pracy, a jego celem jest osiąganie zysku materialnego i laurów. Ma problemy ze znoszeniem porażek, dlatego należy bardzo ostrożnie delegować mu zadania. Gdy będzie zbyt problematyczne i wymagające, to może nie zostać zrealizowane. Posiada jednak wszelkie predyspozycje ku temu, aby osiągnąć sukces zawodowy.

Predyspozycje zawodowe

Ze względu na swój charakter Marian dobrze odnajdzie się w służbach mundurowych. Może być również skutecznym przedsiębiorcą lub pracownikiem w takich obszarach jak: handel, marketing i biznes.

Patroni Mariana

Św. Marian z Auxerre – francuski zakonnik, który zmarł w V wieku, a do jego grobu zaczęto organizować pielgrzymki. Według podań, po jego śmierci nastąpiła seria cudownych uzdrowień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *