Kategorie
Imiona na literę M Imiona żeńskie

Marianna

Znaczenie imienia Marianna

Marianna to kobieta, która posiada w sobie wiele cnót i pozytywów. Przede wszystkim należy do grona osób, które w życiu stawiają na rozwój i ciągłą naukę poprzez doświadczenie. To sprawia, że przy wystarczającym zaangażowaniu może osiągnąć spektakularne sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym. Na co dzień jest bardzo pewna siebie i wytrwała w dążeniu do celu, za który stawia sobie szybkie osiągnięcie samodzielności. Posiada swoje zdanie, którego będzie broniła za wszelką cenę. Rzadko ucieka w świat marzeń i fantazji, ponieważ jest kobietą twardo stąpającą po ziemi, która docenia ciężką pracę. Dużo satysfakcji daje jej angażowanie się w nowe projekty. Lubi pracować z innymi ludźmi oraz nieść im pomoc. Mimo swojej nieufności, jest bardzo towarzyską i lubianą w otoczeniu osobą. Posiada wąskie grono przyjaciół, którym jest oddana. Wśród jej wad warto wymienić to, że bardzo szybko się obraża i jest pamiętliwa. W sferze uczuciowej jest pełna ciepła i zaangażowania, dlatego jest doskonałą kandydatką na żonę i matkę.

Pochodzenie imienia Marianna

Żeńskie imię Marianna pochodzi z języka łacińskiego i jest kobiecą formą imienia Marian. Powstało ono od rodu Mariuszów, który żył w Starożytnym Rzymie.

Zamiłowania i hobby

Dużo wolnego czasu spędza na pomaganiu innym. Chętnie angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne lub sama jest ich organizatorką. Pozwala jej to na samorealizację. Swoją pomoc niesie również bliskim, którym pomaga m.in. w rozwoju zawodowym. Uwielbia spędzać czas w gronie rodzinnym, dbając o ciepło domowego ogniska. Zdecydowanie woli grę planszową, książkę i film od wypadów na miasto i włóczenia się po dyskotekach. Chętnie spotyka się również w wąskim gronie swoich przyjaciół, wśród których czuje się bardzo swobodnie.

Praca i kariera zawodowa

Można powiedzieć, że Marianna jest kobietą sukcesu. Na co dzień cechują ją pracowitość, chęć nauki i wytrwałość w dążeniu do celu. Dzięki temu żadne wyzwania nie są jej straszne i chętnie podejmie się nawet kilku równolegle. Odniesie sukces zarówno w pracy etatowej, jak i jako przedsiębiorca. W życiu stawia na samodzielność i twardo stąpa po ziemi. Każda kolejna porażka motywuje ją do jeszcze większego zaangażowania i bycia lepszą, co także jest doceniane na rynku pracy. Wśród współpracowników jest lubiana, ponieważ często im pomaga.

Predyspozycje zawodowe

Ze względu na swoją skrupulatność i logikę, Marianna może być bardzo dobrą księgową lub ekonomistką. Ponadto sprawdzi się w zawodach związanych z muzyką, sztuką oraz dziennikarstwem.

Patroni Marianny

Brak patronów dla osób o imieniu Marianna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *