Kategorie
Imiona na literę M Imiona żeńskie

Mariola

Znaczenie imienia Mariola

Mariola to kobieta, która przez życie idzie z podniesionym czołem. Cechuje się bardzo dużą pracowitością, jednak nie goni ślepo za karierą zawodową. Zdecydowanie potrafi złapać odpowiedni balans pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym. Ponad wszystko ceni sobie wartości rodzinne. Ponadto jest bardzo odpowiedzialna i obowiązkowa. Niezależnie od tego, w co się zaangażuje, wykazuje się wysoką precyzją działania i sumiennością. Dotyczy to zarówno pracy, jak i życia domowego. Wśród jej wad warto wymienić to, że ma problem z przyjmowaniem krytyki nawet tej, która jest jak najbardziej uzasadniona. Jeżeli nad tym zapanuje, to stanie się jeszcze lepszą osobą. Bliscy cenią ją za wyjątkowe poczucie humoru i dobrą energię, którą zaraża innych. Jeżeli wymaga tego sytuacja, to potrafi być także bardzo poważna. Jest typem szalonej osoby, która uwielbia przygody, podróże i imprezy. Posiada jednak wybuchową naturę, co nie każdemu odpowiada. W życiu rodzinnym zawsze daje z siebie maksimum i jest dobrą żoną oraz matką.

Pochodzenie imienia Mariola

Żeńskie imię Mariola pochodzi z języka francuskiego. Powstało z przekształcenia imienia Maria, dzięki czemu powstały dwa równolegle używane imiona. Możliwe, że pochodzi również od słowa “Mariolle”, które jest określeniem małego wizerunku Matki Boskiej.

Zamiłowania i hobby

Mariola to chodzący wulkan energii. Uwielbia imprezy i spotkania towarzyskie, dlatego nawet kilka razy w tygodniu wychodzi na miasto lub bierze udział w domówkach. Nudzi się sama ze sobą, dlatego chętnie poznaje nowe osoby, choć rzadko nawiązuje przyjaźnie. Ponadto lubi podróże, zarówno w pobliskie okolice, jak i dalekie i egzotyczne. Dzięki nim odkrywa świat i zdobywa cenne doświadczenie, które następnie procentuje w jej życiu zawodowym i prywatnym. Najwięcej odpoczynku dają jej chwile spędzone w rodzinnym gronie w domowym zaciszu, gdzie pieczołowicie dba o relacje z bliskimi. Zdecydowanie rodzina zawsze jest na pierwszym miejscu.

Praca i kariera zawodowa

Kobiety o imieniu Mariola są bardzo cenione na rynku pracy. Zawdzięczają to swojej pracowitości i wytrwałości w dążeniu do celu. Z należytą starannością podchodzą do wykonywania swoich obowiązków oraz zachowują przy tym wysoką precyzję. Mariola lepiej odnajduje się w twórczych zawodach, gdzie może pozwolić sobie na większą swobodę działania. Jest bardzo dynamiczna, dlatego trudno jej usiedzieć dłużej w jednym miejscu. To sprawia, że nie najlepiej odnajdzie się w statycznych zawodach lub za biurkiem, gdzie każdego dnia będzie robiła to samo. Potrzebuje zmian i nowych bodźców. Może zostać prawdziwą kobietą sukcesu, jednak ponad to stawia wartości rodzinne. Nie jest typem osoby, która za wszelką cenę buduje karierę zawodową.

Predyspozycje zawodowe

Mariola może być cenioną tłumaczką, pracownikiem biznesowym lub dziennikarką. Ponadto doskonale sprawdzi się jako przewodnik turystyczny, ponieważ kocha podróże.

Patroni Marioli

Brak patronów dla osób o imieniu Mariola.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *