Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę M

Mariusz

Znaczenie imienia Mariusz

Mężczyzna o imieniu Mariusz cechuje się wysoką dynamiką działania i życiową aktywnością. Lubi czuć się potrzebny i znajdować się w centrum wydarzeń, zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Jeżeli do tego nie dojdzie, to ma poczucie, że coś go ominęło. Pracę wykorzystuje jako środek do osiągania celu, w tym przede wszystkim do gromadzenia pieniędzy oraz zdobywania uznania. Posiada bardzo bogatą osobowość i wiele talentów, w tym m.in. talenty artystyczne. To w połączeniu z jego wysoką inteligencją sprawia, że bez problemu odnajdzie się w wielu życiowych sytuacjach i może odnieść sukces w różnych zawodach. Nie boi się odpowiedzialności, dlatego często staje na czele zespołów projektowych. Cechuje się przedsiębiorczością i pracowitością. W życiu prywatnym może mieć problemy z budowaniem długotrwałych relacji międzyludzkich, ponieważ nie przywiązuje do nich większej wagi. Wśród wad warto wymienić to, że bywa zbyt dumny wścibski, a także ma tendencję do poszukiwania aprobaty za wszelką cenę. Przez lata jest typem imprezowicza, jednak i na niego przychodzi czas na ustatkowanie się. Jest wówczas dobrym mężem i ojcem.

Pochodzenie imienia Mariusz

Męskie imię Mariusz pochodzi z języka łacińskiego. Powstało bezpośrednio ze zniekształcenia imienia Mars, które należy do boga wojny. Według innych teorii imię to mogło powstać również od rodu rzymskiego Mariaszów.

Zamiłowania i hobby

Mariusz często angażuje się w sport. Zdecydowanie stawia na męskie zajęcia i rywalizację, która go napędza. Oczywiście we wszystkim pragnie być najlepszym. Ponadto lubi spędzać czas na imprezach i spotkaniach towarzyskich i bardzo ceni sobie wystawne przyjęcia i życie na pokaz. W związku z tym dużo z zarobionych pieniędzy wydaje na gadżety i błyskotki. Lubi dobrą kuchnię i oryginalne dania, dlatego chętnie odwiedza restauracje z kuchniami świata i próbuje nowości. W tym celu również podróżuje. Dużo czasu poświęca także na plotkowanie, co zdecydowanie nie jest jego dobrą stroną. Lubi sztukę, w tym m.in.: modę, teatr, kino, czy muzykę.

Praca i kariera zawodowa

To pracowity i przedsiębiorczy mężczyzna, którego stać na osiągnięcie sukcesu zawodowego. Jest aktywny i dynamiczny, dlatego bardzo często angażuje się w wiele projektów jednocześnie. Z powodzeniem można powierzyć mu wymagające zadanie, ponieważ nie boi się związanej z tym odpowiedzialności. Dobrze sprawdzi się na kierowniczych stanowiskach, w czym pomoże mu charyzma i umiejętność podejmowania trudnych decyzji.

Predyspozycje zawodowe

Najlepiej odnajduje się w zawodach, które dają mu spełnienie i satysfakcję finansową. Pod tym względem jest wszechstronnie uzdolniony.

Patroni Mariusza

Św. Mariusz – męczennik, który został zamordowany podczas panowania cesarza Dioklecjana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *