Kategorie
Imiona na literę M Imiona żeńskie

Marlena

Znaczenie imienia Marlena

Marlena to kobieta, która w swoim życiu dąży do uzyskania niezależności. Posiada silną osobowość i własne zdanie, które bardzo rzadko zmienia. Aby tak się stało, należy przedstawić jej naprawdę solidne argumenty. Ponadto Marleny to osoby, które w życiu wolą leniuchować i cechuje je prokrastynacja. Odkładanie wszystkie na później nie jest niczym dobrym i w wielu przypadkach może utrudniać jej ustatkowanie się, czy też budowanie kariery zawodowej. Z drugiej strony wciąż marzy o laurach, bogactwach i szczęśliwym życiu, a następnie mało robi w tym kierunku. Zamiast działania, woli znaleźć mężczyznę, który da jej poczucie niezależności i życie na odpowiednim poziomie. Marlena bywa kapryśna, co może działać frustrująco na jej najbliższe otoczenie. Jest czuła na piękno i bardzo wrażliwa, dlatego często ucieka w sztukę. Posiada również wiele seksapilu i zmysłowości, dzięki czemu potrafi oczarować niejednego mężczyznę. Gdy już się z kimś zwiąże, to dba o ciepło domowego ogniska i dobro bliskich. To materiał na oddaną żonę i dobrą matkę.

Pochodzenie imienia Marlena

Żeńskie imię Marlena pochodzi z języka niemieckiego. Prawdopodobnie powstało jako zlepek używanych już wcześniej imion Maria i Magdalena lub nawet Maria i Helena. Niektórzy badacze zwracają również uwagę na powiązanie imienia z holenderską Marleene.

Zamiłowania i hobby

Marlena zdecydowanie lubi leniuchować. Zamiast aktywnych wycieczek i odkrywania świata stawia na odpoczynek w domowym zaciszu z książką, filmem, czy też z domowymi obowiązkami. Nie należy do osób, które lubią się przemęczać. Z drugiej strony wciąż marzy o bogactwie i podróżach, ale tylko takich, gdzie będzie miała wszystko podstawione pod nos. To typ podróżniczku all inclusive, a nie osoby, która eksploruje nieznane. Rzadko zbacza z utartych turystycznych szlaków. Dobrze czuje się w domu i nie potrzebuje częstych kontaktów z innymi do szczęścia.

Praca i kariera zawodowa

To kobieta pełna sprzeczności. Z jednej strony stawia na osiągnięcie niezależności, a z drugiej strony cechują ją lenistwo i odkładanie obowiązków na później. Zdecydowanie nie jest to najlepsze połączenie. Trudno jej zmotywować się do działania, jednak dobrze sprawdzi się w roli przełożonej lub lidera grupy. Posiada wystarczającą charyzmę i wysoko rozwinięte zdolności przywódcze. Marzy o karierze, jednak mało w tym kierunku robi, dlatego trudno będzie jej osiągnąć spektakularne sukcesy. Najlepiej sprawdza się w kreatywnych i twórczych procesach.

Predyspozycje zawodowe

Marlena ma wrodzone zdolności do zostania artystką. Sprawdzi się jako aktorka lub modelka. Ponadto wśród dobrych zawodów dla niej wymienia się: dekoratorkę wnętrz, czy też wedding plannerkę.

Patroni Marleny

Brak patronów dla osób o imieniu Marlena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *