Kategorie
Imiona na literę N Imiona żeńskie

Natalia

Znaczenie imienia Natalia

Natalia to kobieta, która cechuje się wyjątkowym i bardzo subtelnym charakterem. Wydaje się być bardzo spokojną i wątłą osobą, jednak potrafi być niezwykle zdeterminowana i zdecydowana. To sprawia, że nie wolno jej ignorować lub nie doceniać. Posiada ogromne możliwości intelektualne i ambicję, dzięki której każdego dnia dąży do samodoskonalenia się. Twardo obstaje przy własnym zdaniu i nie jest podatna na wpływ innych osób. Bardzo szybko stawia na samodzielność. Na co dzień jest kobietą pełną wdzięku i taktu. Jej pewność siebie i opanowanie w trudnych momentach to cechy, które pomagają jej sprawnie iść przez życie oraz sprawdzają się w karierze zawodowej. Czasami ma problemy z obiektywną oceną sytuacji lub innych ludzi, co można postrzegać jako jej małą wadę. Ma wąskie grono zaufanych przyjaciół i innych ludzi stara się trzymać na dystans. Jest wobec nich nieufna, ponieważ boi się zranienia. W miłości jest niezwykle oddana i szczera. To materiał na bardzo dobrą żonę i matkę, jednak trudno jest zdobyć jej uczucie.

Pochodzenie imienia Natalia

Imię Natalia pochodzi z języka łacińskiego. Powstało od sformułowania “dies natalis”, czyli dzień narodzin. W tym znaczeniu imię odnosi się do osoby, która oczekuje narodzin dziecka lub liczy na swoje życie pośmiertne. Imię zaczęło zdobywać popularność w Polsce w XIV wieku.

Zamiłowania i hobby

Kobiety o imieniu Natalia doskonale czują się w domu w towarzystwie najbliższych. Dużo satysfakcji daje im dbanie o domowy spokój i ciepło domowego ogniska, jednak nie są typem domatorek. Gdy tylko mogą, to spędzają czas na zewnątrz. Uwielbiają długie spacery w mniej uczęszczanych miejscach. Świetnie odnajdują się na łąkach, lasach, czy podczas spacerowania po plaży. W mieście uciekają do parków i stronią od nadmiernego hałasu i zgiełku. Oczywiście od czasu do czasu spotykają się ze znajomymi na mieście, ponieważ potrafią wszystko odpowiednio zbilansować.

Praca i kariera zawodowa

Przede wszystkim Natalia to kobieta bardzo ambitna, dlatego nie zadowala się byle czym. W związku z tym uparcie dąży do realizacji swoich celów i pragnień. Przekłada się to na jej karierę zawodową, którą prowadzi bardzo rozważnie. Systematycznie pnie się po szczeblach hierarchii, aż dojdzie do eksponowanych i dobrze płatnych stanowisk. Dzięki temu może żyć w luksusie, który szybko doceni. Jej opanowanie w kryzysowych momentach i inteligencja sprawiają, że dobrze sprawdza się na kierowniczych stanowiskach. Bierze pełną odpowiedzialność za działanie, co jest cenione przez pracodawców, współpracowników i partnerów biznesowych.

Predyspozycje zawodowe

Natalia ma wysoko rozwinięte zdolności dyplomatyczne, dzięki czemu sprawdzi się w polityce. Często angażuje się także w działalność społeczną. Ma predyspozycje do zajmowania stanowisk kierowniczych.

Patroni Natalii

Św. Natalia z Toledo – żona św. Aureliusza, która została ścięta w IX wieku.

Św. Natalia z Nikomedii – męczennica żydowskiego pochodzenia z III wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *