Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę N

Nikodem

Znaczenie imienia Nikodem

Mężczyźni o imieniu Nikodem to osoby, które są bardzo wytrwałe w dążeniu do celu. Za wszelką cenę bronią swoich racji nawet wtedy, gdy jej nie mają. Takie działanie może wystawiać ich na pośmiewisko oraz sprawiać, że odwrócą się od nich przyjaciele. Jeżeli Nikodem nad tym zapanuje, to nie będzie to miało dla niego przykrych konsekwencji. Zdecydowanie nie dąży do zdobywania tytułów naukowych, które dla niego są zbędną etykietką. Wierzy w poza stworzone rzeczy i jako pierwszy w otoczeniu wyznaje teorie spiskowe. Niekiedy bywa to groźne, innym razem bardziej zabawne. Na co dzień jest bardzo ambitnym mężczyzną, co pomaga mu w pracy oraz w ułożeniu sobie życia prywatnego. Posiada wrodzoną pewność siebie i energię życiową. W pracy jest bardzo wydajny, jednak nie pcha się na afisz. Swoje obowiązki wykonuje rzetelnie, jednak woli pozostać w ukryciu. Z drugiej strony nie daje od siebie nic więcej poza tym, co musi, przez co trudniej piąć mu się po szczeblach hierarchii zawodowej. Dba przede wszystkim o zadowolenie własnych potrzeb oraz potrzeb bliskich, gdy już się z kimś zwiąże. Kobiety zwracają uwagę na takie cechy Nikodema jak łagodny charakter i szlachetność.

Pochodzenie imienia Nikodem

Imię Nikodem pochodzi z języka greckiego. Powstało z połączenia takich greckich słów jak “nike”, czyli zwycięstwo, oraz “demos”, czyli naród. W tym znaczeniu imię wskazuje na mężczyznę, który zdobywa laury dla swojego narodu.

Zamiłowania i hobby

W wolnych chwilach Nikodem ma tendencję do fantazjowania i uciekania w świat marzeń. Lubi odkrywać tajemnice świata i interesuje się teoriami spiskowymi. Z zapartym tchem czyta powieści poświęconej tej tematyce oraz ogląda filmy dokumentalne. Lubuje się w dobrym kinie, w tym również kinie katastroficznym. Posiada liczne grono przyjaciół, jednak dobiera ich bardzo ostrożnie. Wszystko dlatego, że jego styl bycia często oceniany jest jako arogancki. Nie pogardzi wyjściem na imprezę, czy też udziałem w domówce. Gdy podróżuje, to tylko do takich miejsc, które mają bogatą historię z tajemnicą w tle.

Praca i kariera zawodowa

Nikodem w swoich działaniach jest bardzo konsekwentny, jednak najczęściej dotyczy to tylko realizacji swoich celów. W pracy dba o zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb. Wiąże się to z tym, że skupia się na wąskim spektrum obowiązków służbowych i rzadko robi coś ponadto. W konsekwencji trudno osiągnąć mu wysoką pozycję społeczną i stanowiska kierownicze. Pracuje na uboczu, dzięki czemu laury zdobywają jego współpracownicy. Nie jest przy tym zazdrosny, co jest jego atutem. Odpowiednio poprowadzony może zostać kierownikiem, ale potrzebuje do tego samozaparcia i wiary.

Predyspozycje zawodowe

Mężczyzna ten dobrze odnajdzie się w zawodach związanych ze świadczeniem usług, w biznesie oraz w marketingu. Jego dociekliwość sprawdzi się także w świecie nauki.

Patroni Nikodema

Św. Nikodem – mężczyzna żydowskiego pochodzenia obecny w Ewangelii Św. Jana. Został ukamienowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *