Kategorie
Imiona na literę N Imiona żeńskie

Nikola

Znaczenie imienia Nikola

Nikola jest kobietą, która wyróżnia się dużą zaradnością i ambicją. To atuty, dzięki którym ma szansę na zbudowanie wysokiej pozycji społecznej i dynamiczny rozwój kariery zawodowej. Czasami bywa zbyt ambitna i dąży do doskonałości, na czym mogą cierpieć jej efektywność oraz kontakty z bliskimi. Ma silną osobowość i nie jest podatna na wpływ innych osób. Niestety nie potrafi również przyjąć dobrych rad, które mogą mieć pozytywny wpływ na jej życie. We wszystkim jest bardzo uparta i powinna to kontrolować. W życiu towarzyskim jest trudną osobą, dlatego posiada grono tylko kilku zaufanych przyjaciół. Te osoby nauczyły się funkcjonowania w jej otoczeniu. Źle znosi porażki i krytyką nawet wtedy, gdy jest jak najbardziej uzasadniona. Z drugiej strony sama chętnie ingeruje w życie innych i udziela im rad, których nie oczekują. Uważa, że we wszystkich aspektach życia ma wystarczającą wiedzę eksperką, aby być wzorem do naśladowania. Umie jednak poruszać się przez życie z klasą i wdziękiem, czym budzi podziw u wielu mężczyzn. Jej ustatkowanie się może opóźniać fakt, że czeka na swojego wymarzonego księcia z bajki.

Pochodzenie imienia Nikola

Imię Nikola jest żeńską odmianą męskiego Mikołaja. Imię pochodzi bezpośrednio z języka greckiego od słowa “nikolaus”. Oznacz ono osobę, która zdobywa laury dla swojego narodu, czy też społeczności.

Zamiłowania i hobby

Kobiety o imieniu Nikola posiadają szerokie spektrum zainteresowań. Wśród nich znajduje się m.in. moda. Nikola uwielbia zakupy odzieżowe i przeglądanie najnowszych kolekcji. Chętnie weźmie udział w pokazie mody oraz zapozna się z nowościami w programach telewizyjnych i gazetach. W swoich zainteresowaniach bywa zmienna, dlatego trudno na nią nadążyć. To typ imprezowiczki, która dąży do bycia w centrum uwagi. Daje jej to poczucie satysfakcji i spełnienia.

Praca i kariera zawodowa

Nikola zawodowo jest niezwykle ambitna, dlatego nie osiada zbyt prędko na laurach. Jej ambicja pozwala na osiąganie wielu celów zawodowych. Jeżeli na jej drodze pojawią się przeszkody lub krytyka ze strony przełożonych i współpracowników, to ma z tym duży problem. Zdecydowanie nie umie przyjmować dobrych rad i poleceń z góry, dlatego trudno nią kierować. Jeżeli nad tym zapanuje, to będzie sumiennym pracownikiem.

Predyspozycje zawodowe

Ze względu na swoją chęć niesienia pomocy Nikola uwielbia pracę z ludźmi. Ma predyspozycje do zostania dobrym psychologiem lub pedagogiem. To kobieta, który nie lubi być kontrolowana, dlatego dobrym wyborem będzie założenie przez nią własnej firmy.

Patroni Nikoli

Św. Nikola Przeorysza – żyła w VII wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *