Kategorie
Imiona na literę N Imiona żeńskie

Nina

Znaczenie imienia Nina

Nina jest kobietą, która na co dzień wydaje się bardzo tajemnicza. Wszystko dlatego, że jest nieśmiała i skryta, dlatego niechętnie dzieli się swoimi emocjami i życiem na zewnątrz. Mimo tego jest niezwykle lubiana przez otoczenie, ponieważ każdego wysłucha i postara mu się doradzić. To dobra przyjaciółka i troskliwy członek rodziny. Swoje najbliższe grono dobiera bardzo ostrożnie i raczej stroni od dużych spotkań i zgiełku. Najlepiej czuje się we własnym towarzystwie, gdzie może uciec w świat marzeń i myśli. Wiele osób uważa ją za chłodną osobę, jednak w głębi duszy jest niezwykle wrażliwa i podatna na ewentualne zranienie. W kontaktach z innych cechuje się życzliwością. Sprawiedliwie ocenia innych, dlatego często pytana jest o zdanie. Posiada naturalne zdolności przywódcze, które sprawdzają się zarówno w pracy, jak i w domu. Jest przy tym bardzo stonowana i rozsądna, dlatego to duży atut. W miłości jest bardzo dobrą żoną i matką.

Pochodzenie imienia Nina

Imię Nina pochodzi z języka hebrajskiego. Wydaje się, że jest przekształceniem (skróceniem) imienia Janina, które przyjęło się na stałe. Imię pochodzi od takich słów jak “Jehu”, czyli Jahwe oraz “channah”, czyli łaska. Według innej teorii imię to pochodzi od Niniwy – twórcy królestwa asyryjskiego lub imienia Ninos, które znane było w Grecji.

Zamiłowania i hobby

Kobiety o imieniu Nina najlepiej czują się we własnym towarzystwie. W związku z tym dużo czasu spędzają w domu, gdzie oddają się lekturze książek i oglądaniu filmów. Wykazują duże zainteresowanie sztuką, dlatego można je spotkać w galeriach i na wystawach. Od miejskiego zgiełku wolą spokój natury, dlatego często wybierają się do parku lub za miasto. Odpoczywają tam na łonie natury, spacerując po lesie lub przechadzając się wzdłuż morza. Oczywiście spędzają również czas ze swoimi przyjaciółmi, jednak od typowej dyskoteki wolą spokojną domówkę i pogaduchy.

Praca i kariera zawodowa

Nina jest niezwykle ceniona na rynku pracy. Wpływ na to ma jej sumienność i słowność. Z powodzeniem zrealizuje nawet trudne projekty. Nie potrafi odmawiać, dlatego często bierze na swoje barki zbyt dużo obowiązków. W konsekwencji poświęca się pracy, na czym może ucierpieć jej życie osobiste. Jej dobra organizacja pozwala na poradzenie sobie nawet z trudnymi sytuacjami. Ma wyjątkowe zdolności przywódcze, dzięki którym będzie dobrym kierownikiem lub szefem. Nie pcha się na afisz i często pozostaje z tyłu, co może opóźniać jej awans zawodowy.

Predyspozycje zawodowe

Kobieta o imieniu Nina ma predyspozycje do zostania znaną artystką, a także dobrą dziennikarką.

Patroni Niny

Św. Nina – żyła w IV wieku w Gruzji, gdzie była niewolnicą. W ciągu swojego życia nawróciła na chrześcijaństwo dwór królewski oraz lud.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *