Kategorie
Imiona na literę P Imiona żeńskie

Paula

Znaczenie imienia Paula

Kobieta o imieniu Paula to osoba, która charakteryzuje się dużą nerwowością w codziennym działaniu. Jest przy tym niestabilna emocjonalnie, co może komplikować jej codzienne życie. Jeżeli jednak na tym zapanuje, to odniesie sukces prywatny i zawodowy. Paula cechuje się dużą wrażliwością. Bardzo przejmuje się ewentualnymi niepowodzeniami lub rozczarowaniami miłosnymi. Ponadto zależy jej na tym, aby każdemu było dobrze. Ma delikatną naturę i bardzo łatwo ją skrzywdzić. Właśnie dlatego powinna dobrze selekcjonować osoby, które dopuszcza do swojej najbliższej przestrzeni. Nie lubi kłótni i zawsze stawia na polubowne rozwiązania.

 

Ma problemy z przyjmowaniem krytyki, którą się załamuje lub traktuje ją jako atak wymierzony w swoją osobę. Nie lubi być lekceważona przez inne osoby. W codziennym życiu często kieruje się emocjami i intuicją, a nie zdrowym rozsądkiem. Z drugiej strony bywa ostrożna i wyważona, dlatego minimalizuje ryzyko popełnianych błędów. Jeżeli ma jakiś cel, to konsekwentnie dąży do jego realizacji. Wierzy w prawdziwą miłość i gdy się zakocha, to z upodobaniem dba o ciepło domowego ogniska i szczęście bliskich. Jest doskonałą kandydatką na żonę i matkę, a także lojalną przyjaciółkę. Od najbliższych oczekuje wsparcia i zapewnienia poczucia bezpieczeństwa.

Pochodzenie imienia Paula

Imię Paula pochodzi z języka łacińskiego. Powstało jako żeńska forma Pawła, czyli łacińskiego Paulusa. W tłumaczeniu imię oznacza osobę, która jest niewielkiego wzrostu lub wątłej budowy ciała. Wskazuje to na delikatną osobowość Pauli.

Zamiłowania i hobby

Paula to klasyczna domatorka. Najlepiej czuje się w domu w otoczeniu najbliższych członków rodziny lub przyjaciół, których dobiera ostrożnie. Jeżeli wymaga tego sytuacja, to z powodzeniem odnajdzie się także podczas spotkań towarzyskich i większych przyjęć. Na co dzień jednak od nich stroni. Lubi ciekawe podróże w miejsca, które mają szczególne znaczenie historyczne lub emocjonalne. Ceni sobie sztukę, dlatego często można spotkać ją w teatrze, filharmonii lub na wystawie w galerii sztuki.

Praca i kariera zawodowa

Kobiety o imieniu Paula najlepiej sprawdzają się na spokojnych i mało wymagających stanowiskach. Nie lubią pracy pod presją czasu i wysokich wymagań. Wolą konsekwentnie realizować swoje służbowe obowiązki nawet wtedy, gdy wiąże się to z powtarzalnym działaniem. Nie przeszkadza jej to i jej nie nudzi. Gdy na jej barkach spoczywa duża odpowiedzialność, to woli od niej uciekać. Z drugiej strony jest dokładna w działaniu i nie chce nikogo zawieźć. Jest pomocna i niezwykle ceniona przez współpracowników. Nie zabiega o poklask i awans. Jeżeli odniesie sukces zawodowy, to będzie to forma docenienie jej wysiłków na co dzień.

Predyspozycje zawodowe

Paula zdecydowanie lepiej odnajduje się w mniejszych rodzinnych firmach, niż w dużych korporacjach. Paraliżuje ją praca z presją czasu i wyniku.

Patroni Pauli

Św. Paula Frassinetti – żyjąca w XIX wieku Włoszka, która utworzyła zgromadzenie zakonne Siostry św. Doroty.

Św. Paula Rzymska – Włoszka, która żyła na przełomie IV i V wieku. Wyemigrowała do Palestyny, gdzie założyła klasztor i dom dla pielgrzymów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *