Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę P

Piotr

Znaczenie imienia Piotr

Mężczyźni o imieniu Piotr charakteryzują się bardzo dużą ambicją. Przekładają się to na życie codzienne. Na ogół to bardzo zdolny mężczyzna, który z powodzeniem realizuje swoje życiowe założenia. Odnosi sukcesy zarówno w sferze biznesowej, jak i prywatnej. Kluczem jest jednak dobra organizacja pracy. Jeżeli nie zapanuje nad kolejnością wykonywanych zadań, to może mieć problemy z realizacją swoich marzeń i celów. Z czasem objawia się u niego lenistwo. Lubi zatracać się w marzeniach i odpływać, przez co traci cenny czas. Ma skłonność do brania na swoje barki zbyt wielu obowiązków. W konsekwencji zaniedbuje bliskich i swoje zdrowie, poprzez pracę po nocach i w weekendy. To coś, nad czym Piotr powinien pracować.

 

Ma bardzo wrażliwą naturę, dzięki czemu zawsze chętnie angażuje się w pomoc charytatywną oraz w działania na rzecz lokalnej społeczności. Dzięki swojej wrażliwości potrafi docenić prawdziwe piękno, dlatego interesuje się sztuką. Posiada zdolności przywódcze i naturalną charyzmę. Czasem jednak jest zbyt nerwowy i nie panuje nad swoimi emocjami. Może to prowadzić do występowania sytuacji konfliktowych. Wielokrotnie okazuje się, że działa zbyt szybko. Brakuje mi chłodnej głowy. Ma skłonności do wywyższania się i pokazywania, że na wszystkim się zna. Oczywiście nie posiada tak rozległej wiedzy. Może mieć problemy z okazywaniem uczuć i ze związaniem się z kimś na dłużej.

Pochodzenie imienia Piotr

Imię Piotr pochodzi z języka greckiego. Wywodzi się bezpośrednio od słowa petros, czyli skała. Nadawane było osobom, które mają być niezłomne i silne jak skała.

Zamiłowania i hobby

Piotr to osoba, która dobrze czuje się we własnym towarzystwie. Często wolny czas spędza w pojedynkę, gdy może oddawać się swoim pasjom. Podziwia sztukę, czyta i ogląda filmy. Ponadto zatraca się w świecie marzeń i fantazji, do czego ma bardzo dużą skłonność. Sporadycznie wychodzi również z nielicznym gronem znajomych. Preferuje domówki i rzadko zdarza mu się wyjść na miasto na imprezę. Gdy już to zrobi, to zawsze chce pójść w wybrane przez siebie miejsce, a także być w centrum uwagi innych osób. Podczas dłuższego urlopu stawia na podróże.

Praca i kariera zawodowa

W codziennej pracy Piotr jest bardzo wydajny i sumienny. Dzięki temu jest ceniony na rynku pracy i nie powinien mieć problemów z budowaniem kariery zawodowej. Kluczowe jest jedna kto, by miał nad sobą wymagającego i twardego przełożonego. W innym wypadku zadania Piotra mogą się rozjechać i nie będzie w stanie ich zrealizować zgodnie z założeniami. Czasami bierze na głowę zbyt wiele zleceń i wówczas pracuje po nocach. Odbija się to negatywnie na jego zdrowiu. Rzadko kiedy zatrzymuje się na jednym etacie, chyba że jego pensja jest wówczas wystarczająca. Ma umiejętności przywódcze, jednak niestety nie zawsze będzie dobrym szefem.

Predyspozycje zawodowe

Piotr sprawdza się w specjalistycznych zawodach. Ma predyspozycje do bycia dobrym budowniczym, inżynierem, czy też ekonomistą. Wśród innych polecanych zawodów wymieniane są służby mundurowe oraz sztuka.

Patroni Piotra

Św. Piotr – zwany księciem apostołów. Zginął na krzyżu za czasów prześladowania chrześcijan pod panowaniem Nerona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *