Kategorie
Imiona na literę P Imiona żeńskie

Paulina

Znaczenie imienia Paulina

Kobiety o imieniu Paulina często mają naturę nerwowej choleryczki. Niestety może to powodować wiele komplikacji w codziennym życiu. Paulina zbyt często i zbyt łatwo daje się wyprowadzić z równowagi lub podejmuje decyzję pod wpływem impulsu. Nie przynosi to nic dobrego. Jej pobudliwość może udzielać się innym, co prowadzi do konfliktowych sytuacji. Jeżeli jednak nad tym zapanuje, to jej życie będzie bardziej ułożone. Ma zapał do działania, jednak szybko się zniechęca. W efekcie może rozpocząć kilka rzeczy naraz, a żadnej nie doprowadzić do szczęśliwego zakończenie. Brakuje u niej konsekwencji i klarownie wyznaczonych priorytetów.

 

Paulina może źle znosić porażki. Sukcesami chwali się jak swoimi, a winę za ewentualne porażki stara się zwalać na inne osoby. Często widzi się w lepszym świetle, niż rzeczywiście jest. Ma tendencję do wywyższania się, jednak jest przy tym bardzo inteligentna. Umiejętnie wykorzystuje to w wielu sytuacjach, w tym również w kierowaniu innymi osobami do realizacji jej celów. Choć z pozoru wydaje się butna i pewna siebie, to prawda jest zupełnie inna. To maska, którą przywdziewa, aby ukryć ewentualne słabości. Wszystko odnosi bezpośrednio do siebie i kieruje się subiektywizmem. Przez to nie potrafi sprawiedliwie rozstrzygać sporów. Bez wątpienia Pauliny mają trudny charakter.

Pochodzenie imienia Paulina

Imię żeńskie Paulina pochodzi z języka łacińskiego. Jest przekształceniem męskiej formy Paulus, z której powstał Paweł. Oznacza ono kobietę, która należy do Pawła.

Zamiłowania i hobby

Paulina jest trudną osobą w codziennym kontakcie. W efekcie ma wąskie grono zaufanych przyjaciół, którzy potrafią z nią funkcjonować. Czas spędza m.in. na spotkaniach z nimi, czy też na udziale w imprezach. Zawsze jednak chce być w centrum uwagi, co może działać na innych drażniąco. Lubi aktywne życie, uprawianie sportu, a także wycieczki bliskie i dalekie. Doskonale odnajduje się w każdej sytuacji, dzięki swojej umiejętności adaptacji. Nie stroni również do spędzania czasu we własnym zakresie. Jest egoistką, dlatego dobrze czuje się bez innych osób. Gdy założy rodzinę, to poświęca jej dużo czasu i stara się dbać o ciepło domowego ogniska.

Praca i kariera zawodowa

Mimo swojego trudnego charakteru, Paulina jest ceniona na rynku pracy. Jest to związane z jej konsekwencją w dążeniu do celu. Dzięki temu dużo projektów doprowadzi do końca. Musi tylko uważać na to, aby nie wziąć zbyt wielu rzeczy na swoje barki. Wówczas istnieje prawdopodobieństwo, że żadna z nich nie zakończy się sukcesem. Jeżeli zachowa spokój i uniknie pomyłek, to osiągnie zamierzony sukces. Wśród współpracowników nie zawsze cieszy się szacunkiem, ponieważ zdarza jej się obarczać innych swoimi błędami i winą za porażkę.

Predyspozycje zawodowe

Paulina dobrze odnajduje się w zawodach związanych z nauką, w tym m.in. jako badacz lub nauczycielka. Co ciekawe, świetnie idzie jej również w roli bibliotekarki, mimo swojego roztargnienia. Raczej nie ma predyspozycji do zarządzania innymi ludźmi.

Patroni Pauliny

Św. Paulina – patronka pochodząca z Grecji, która została zakatowana przez Rzymian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *