Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę R

Remigiusz

Znaczenie imienia Remigiusz

Remigiusz to mężczyzna, który na co dzień lubi zaskakiwać. Jego natura nie jest jednoznaczna i zazwyczaj skrywa wiele niespodzianek. Na co dzień jest przede wszystkim spokojny i skrupulatny. Czasem można odnieść wrażenie, że w postępowaniu jest nawet zbyt powolny i flegmatyczny. To tylko złudzenie. Jeżeli wymaga tego sytuacja, to Remigiusz zamienia się w człowieka zdecydowanego i stanowczego. To prawdziwy dynamit w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Umie odpowiednio pokierować sobą, działaniem bliskich, czy też firmą. Ceni sobie porządek i ład, o które każdego dnia umiejętnie dba.

 

Na co dzień kieruje się przede wszystkim intuicją. Posiada wrodzoną inteligencję oraz spryt, który pomaga mu w realizacji swoich założeń i celów. Z drugiej strony nie lubi nauki, dlatego w życiu dorosłym rzadko stawia na systematyczny rozwój na podstawie kursów i szkoleń. Bardziej ceni sobie życiowe doświadczenia i wiedzę zdobywaną w praktyce. Stawia na samodzielność i szybko się uniezależnia. Ma swoje zdanie i nie ulega wpływom innych osób. W związku z tym ciężko go złamać. Z drugiej strony jest jednak człowiekiem o bogatej osobowości i dużej wrażliwości. Bywa duszą towarzystwa, jednak w jego wnętrzu rozgrywają się emocjonalne spory. Ma problemy z okazywaniem uczuć, co utrudnia ustatkowanie się u boku innej osoby.

Pochodzenie imienia Remigiusz

Męskie imię Remigiusz pochodzi z języka łacińskiego. Powstało od słowa remigium, które oznacza wiosło. Docelowo imię oznaczało osoby, które trudniły się produkcją wioseł.

Zamiłowania i hobby

Remigiusz uwielbia życie towarzyskie. Doskonale odnajduje się w większym gronie, gdzie szybko staje się duszą towarzystwa. Imprezy kręcą się wokół jego osoby i mu z tym dobrze. Uwielbia dobrą kuchnię, dlatego wolny czas spędza na odwiedzaniu nowych restauracji. Jeżeli podróżuje, to przede wszystkim w miejsca o bogatej historii kulinarnej. Ceni sobie wygodę i luksus, dlatego częściej spotka się go w hotelu, niż na biwaku pod namiotem. Uwielbia organizować domówki i jest świetnym gospodarzem. Zawsze dba o to, aby na przyjęciach w jego domu każdy czuł się swobodnie i dobrze. Oczywiście nie brakuje wówczas pysznego jedzenia. Remigiusz eksperymentuje w kuchni i mu to wychodzi. Bez wątpienia da się go lubić.

Praca i kariera zawodowa

Osoby o imieniu Remigiusz nie lubią się przemęczać, jednak dzięki sprytowi i inteligencji osiągają sukcesy zawodowe. Największym zagrożeniem dla Remigiusza jest tendencja odwlekania w czasie realizacji zadań. Często staje przed wyzwaniem nadganiania zaległych spraw i wówczas musi być niezwykle pracowity. Zazwyczaj udaje mu się je zrealizować, jednak zdarza mu się nie dopełnić obowiązków służbowych. Jest panem swojego losu, dlatego doskonale sprawdza się jako przedsiębiorca lub indywidualny specjalista. Gorzej wychodzi mu praca w większym zespole, gdzie musi podporządkować się innym.

Predyspozycje zawodowe

Ze względu na swój charakter Remigiusz może być cenionym politykiem, skutecznym przedsiębiorcą, czy też dobrym handlowcem. Z reguły odnosi sukces niezależnie od branży, którą wybierze.

Patroni Remigiusza

Św. Remigiusz – żyjący na przełomie V i VI wieku biskup Reims. Zapoczątkował chrystianizację Francji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *