Kategorie
Imiona na literę R Imiona żeńskie

Renata

Znaczenie imienia Renata

Kobiety o imieniu Renata zazwyczaj są stabilne emocjonalnie i zrównoważone. Często są bardzo miłe i wesołe, dzięki czemu zyskują sobie sympatię otoczenia. Zdarza się jednak, że sporadycznie wybuchają. Zazwyczaj dzieje się tak wtedy, gdy gniew i frustracja narastają w nich od pewnego czasu. Życie kobiet o imieniu Renata jest bardzo intensywnie i uparcie dążą do realizacji swoich celów. Nie zrażają się przeciwnościami losu i umiejętnie pokonują liczne przeszkody. Dotyczy to zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego. We wszystkim, co robią, chcą być perfekcyjne.

 

Ponadto Renata ma doskonałą pamięć, co umiejętnie wykorzystuje. Jeżeli ktoś zajdzie jej za skórę, to nie zapomni tego do końca życia i w odpowiednim momencie postara się odwdzięczyć. Gdy komuś zaufa, to jest oddaną przyjaciółką. Jej wrodzona intuicja pomaga jej w podejmowaniu życiowych decyzji. Ma dar trafnego oceniania innych ludzi i ich zamiarów, dlatego na początku wszystkich trzyma na bezpieczny dystans. Renata nie cierpi na brak adoratorów. Wszystko dlatego, że jest kobietą zmysłową i atrakcyjną. Gdy już się z kimś zwiąże, to jest dobrą żoną i matką. Musi jednak panować nad swoim władczym charakterem i wybuchowością.

Pochodzenie imienia Renata

Żeńskie imię Renata powstało jako przekształcenie męskiej formy Renat. Pochodzi z języka łacińskiego i oznacza osobę, która urodziła się na nowo. Może to oznaczać przemianę duchową i metaforyczne odrodzenie.

Zamiłowania i hobby

Renata dobrze odnajduje się w otoczeniu bliskiej rodziny oraz przyjaciół. Chętnie z nimi przebywa. Korzysta ze wspólnych wypadów na miasto lub organizuje spotkania we własnym zakresie. Jest przy tym wspaniałą gospodynią, która umiejętnie zadba o potrzeby wszystkich gości. Ceni sobie przyjaźń i jak komuś zaufa, to zawsze będzie dla tej osoby wsparciem. W chwilach ukojenia Renata lubi sięgnąć po dobrą książkę lub film. Ceni sobie również podróże. Zarówno te małe za miasto, jak i te większe, gdy tylko ma kilka dni urlopu. Chętnie odkrywa nieznane, a na każdej wycieczce stara się poznać nową kulturę i zdobyć cenne doświadczenie. Następnie wykorzystuje to w codziennym życiu.

Praca i kariera zawodowa

Kobiety o imieniu Renata są wytrwałe i nie przejmują się porażkami. To sprawia, że są cenione na rynku pracy. Z powodzeniem można powierzyć im odpowiedzialne stanowiska. Będą dążyły do celu i z dużym prawdopodobieństwem go zrealizują. Renata chętnie się uczy i rozwija. Zdobywa nowe umiejętności i stopniowo pnie się po drabinie zawodowej, aż dojdzie do stanowiska kierowniczego. Co ciekawe, z powodzeniem sprawdzi się w wielu sektorach i zawodach. To jej kolejny atut. Ze względu na pozytywne nastawienie i miłą osobowość jest lubiana przez współpracowników i doceniana przez szefów.

Predyspozycje zawodowe

Renata sprawdza się w wielu zawodach. Najlepiej czuje się w tych, gdzie wymaga się dynamicznego działania i kontaktu z ludźmi. Będzie dobrym przedstawicielem handlowym, sekretarką, a nawet modelką.

Patroni Renaty

Obecnie brak patronek dla imienia Renata.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *