Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę R

Robert

Znaczenie imienia Robert

Mężczyźni o imieniu Robert mają cholerycznaą osobowość. Znani są ze swojej pobudliwości i dużej energii. Nie zawsze potrafią jednak nad tym zapanować. Robert jest osobą, która życie przeżywa na własnych zasadach i czerpie z niego tyle, ile tylko się da. Ma wrodzoną przebiegłość, charyzmę oraz dar dyplomacji. Pomaga mu to w realizacji jego osobistych celów, niestety czasami odbywa się to kosztem innych. W określonych sytuacjach charakteryzuje się ponadprzeciętną cierpliwością i stara się panować nad emocjami. Gdy jednak dojdzie do jego wybuchu, to może spowodować to liczne i długotrwałe konflikty.

 

Jedną z wad Roberta jest to, że nie ma silnej woli. Ulega wpływom innych osób i dość łatwo sterować jego emocjami. Z drugiej strony doskonale adaptuje się do zmieniających się warunków zatrudnienia, czy też życia. Doskonale odnajduje się w każdym miejscu i od razu wskakuje na wysokie tory w działaniu. Bez wątpienia Roberta można nazwać życiowym szczęściarzem. Co by się nie działo, z reguły wszystko kończy się dla niego pomyślnie. W przyjaźni jest trwały i wybiórczy. Gdy komuś zaufa, to jest doskonałym kompanem na dobre i złe. Przez życie idzie pewnie, jednak potrzebuje wsparcia i adoracji innych osób. Pochwały napędzają go do działania i zaspokajają jego ego. Gdy się z kimś zwiąże, to oddaje się bliskim bezgranicznie i stara się im zapewnić dobrą i bezpieczną przyszłość.

Pochodzenie imienia Robert

Męskie imię Robert pochodzi z języka starogermańskiego. Wywodzi się od kilku stosowanych wówczas imion, w tym m.in.: Rupert, Rodebert, Rupprecht, czy Ruprecht. łączy je to, że powstały ze zlepka słów hrod (chwała, sława) oraz beraht (błyszczeć). Imię Robert oznacza więc osobę, która zdobędzie sławę.

Zamiłowania i hobby

Robert doskonale czuje się w otoczeniu innych osób. W związku z tym wolny czas spędza na wspólnych wypadach na miasto lub organizowaniu przyjęć. Jest kompanem i do tańca i do różańca i nie sposób się z nim nudzić. Gdy założy rodzinę, to zdecydowanie więcej czasu poświęca swoich bliskich. Planuje i realizuje wspólne wycieczki, w tym odwiedza miejsca kulturalne. Zależy mu na tym, aby bliscy czerpali z życia pełnymi garściami tak jak on. Gdy znajdzie życiową pasję, to poświęca jej sporo czasu. Lubi aktywne życie i sport.

Praca i kariera zawodowa

W mężczyznach o imieniu Robert tkwi ogromny potencjał. Jeżeli umiejętnie go wykorzystają, to stać ich na wiele. Mają predyspozycje do udanej kariery zawodowej. Cenią sobie stabilność zatrudnienia i poczucie obowiązku. Jeżeli czują się potrzebni i doceniani, to dają z siebie jeszcze więcej. Robert to wulkan energii, którą przekazuje także innym osobom. W pracy zazwyczaj jest ceniony i krok po kroku buduje swoją pozycję. Swoje zadania wykonuje z należytą starannością i dokładnością. Bez problemu znajduje dobre zatrudnienie, a o jego usługi walczą najlepsi pracodawcy. Na powodzenie zawodowe nie ma prawa narzekać.

Predyspozycje zawodowe

Robert to urodzony specjalista. Doskonale odnajduje się w takich profesjach jak: radca prawny, specjalista podatkowy, czy ekonomista. Ma także predyspozycje do zostania cenionym reżyserem filmowym.

Patroni Roberta

Św. Robert – to założyciel zakonu cystersów. Pochodził z Francji i do dziś patronuje temu zakonowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *