Kategorie
Imiona na literę R Imiona żeńskie

Roksana

Znaczenie imienia Roksana

Kobiety o imieniu Roksana to urodzone szczęściary. Na ogół są pełne wdzięku i radosne. Aktywnie zabierają się do pracy. Zdecydowanie wolą działać, niż analizować. Jeżeli odpowiednio przyłożą się do danego zadania, to zrealizują je z sukcesem. Dotyczy to zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego. Roksana jest nieustępliwa, walczy o swoje i umiejętnie ocenia pobudki innych osób. Pewnie idzie przez świat i przeżywa życie na własnych zasadach. Ma skłonności do podejmowania ryzyka, jednak daje jej to określone korzyści. Bierze odpowiedzialność za to, co robi i nie wyręcza się innymi. Przez to jest ceniona przez innych osób. Dlatego nie narzeka na brak znajomych i bliskich przyjaciół.

 

Lubi aktywne życie i nie znosi nudy. Rzadko kiedy spędza czas na bezczynności. Z zapałem bierze się do porządków domowych, czy planowania wycieczek. Ma niespożyte pokłady energii, którą zaraża otoczenie. Uwielbia sport, czy też wypady na miasto. Jeżeli ma problemy, to robi wszystko, aby o nich nie myśleć. Często nawet się nimi nie przejmuje, ponieważ liczy na to, że wszystko samo się ułoży. Ma problemy z przyjmowaniem krytyki. Zawsze jednak pokazuje siłę i mobilizację. W gorszych chwilach ucieka w samotność i tam stara się wszystko przeprocesować. Zdarza jej się płakać do poduszki, jednak nie chce, aby ktoś inny się o tym dowiedział. Jest osobą delikatną i bardzo wrażliwą. Gdy się z kimś zwiąże, to jest doskonałą żoną i matką. Umiejętnie dba o ciepło domowego ogniska i szczęście bliskich.

Pochodzenie imienia Roksana

Żeńskie imię Roksana pochodzi z Persji. W ten sposób nazywano kobiety, które promieniały. Imię odnosi się także do jutrzenki.

Zamiłowania i hobby

Roksana promienieje w towarzystwie innych osób. Jest cenioną towarzyszką wypadów, dlatego nie narzeka na nudę. Zdarza się nawet, że kilka dni w tygodniu spędza na wypadach na miasto lub na organizowaniu imprez w domu. Wolne chwile spędza na świeżym powietrzu, o ile pogoda na to pozwala. Lubi sport, długie spacery oraz odkrywanie nieznanego. Jej ciekawość świata objawia się częstymi podróżami. Gdy tylko ma kilka dni wolnego, to z odpowiednim wyprzedzeniem planuje wycieczkę. Jeździ zarówno w Polsce, jak i za granicę. Bez wątpienia uwielbia przygodę i aktywne życie. Bezczynność nie jest dla niej.

Praca i kariera zawodowa

Ze względu na wrodzone szczęście, Roksana może mieć satysfakcjonującą karierę zawodową. Nie boi się wyzwań i z zapałem bierze się do pracy. Pozytywną energię przelewa na współpracowników. Dlatego jest niezwykle cenionym partnerem w pracy, a także podwładnym. Stopniowo buduje swoją pozycję i dochodzi do stanowisk kierowniczych. Jest wytrwała w dążeniu do celu i realizuje wiele zadań. Z powodzeniem można powierzyć jej nawet odpowiedzialne zadania. Lubi pracę z ludźmi, jednak najważniejsze cele realizuje w pojedynkę.

Predyspozycje zawodowe

Dusza artystki Roksany pozwala jej na pokierowanie kariery zawodowej w kierunku sztuki. Ma również predyspozycje do bycia indywidualnym specjalistów w wybranych obszarach.

Patroni Roksany

Obecnie brak patronek dla imienia Roksana.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *