Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę S

Sebastian

Znaczenie imienia Sebastian

Sebastian to mężczyzna, który ma złożony charakter. Doskonale odnajduje się w gronie rodzinnym i pielęgnuje ciepło domowego ogniska. Chętnie angażuje się w różnego rodzaju projekty, w tym pracę oraz działania dodatkowe. Czasami trudno złapać mu balans i praca oraz akcje charytatywne stają się dla niego priorytetem, na czym cierpią najbliżsi. Jeżeli odpowiednio to zbilansuje, to będzie wiódł szczęśliwe życie na obu polach. Sebastian posiada grono zaufanych przyjaciół, którym chętnie pomaga. Znany jest z tego, że nie odmawia innym i dla każdego ma dobre słowo lub radę. To sprawia, że jest niezwykle cenionym współpracownikiem. Nie wyręcza się innymi, a sam chętnie odciąża kolegów z wielu obowiązków. Nie może się jednak w tym zatracić, bo nie przyniesie to nic dobrego.

 

Prywatnie Sebastian ma zadatki na bycie bardzo dobrym mężem i ojcem. Potrzebuje jednak wsparcia bliskich i żony, która będzie odpowiednio o niego dbała oraz przypominała mu o obowiązkach. Jeżeli otrzyma zrozumienie, to odwdzięczy się tym, co najlepsze. Mężczyźni o tym imieniu posiadają bogatą osobowość i są bardzo wrażliwi. W związku z tym muszą ostrożnie dobierać przyjaciół i początkowo trzymać wszystkich na bezpieczny dystans. W ten sposób unikają ewentualnego zranienia i przykrych konsekwencji.

Pochodzenie imienia Sebastian

Męskie imię Sebastian pochodzi z języka greckiego. Bezpośrednio powstało od słowa sebastos. Oznacza ono osobę godną i dostojną. Kiedyś w ten sposób nazywano mieszkańców Sebasty lub osoby, które cieszyły się powszechnym uznaniem społeczeństwa.

Zamiłowania i hobby

Sebastian jest ciekawy świata i bardzo chętnie podróżuje. Interesują go ciekawostki i nowości. Nawet kilka dni wolnego potrafi wykorzystać na spontaniczną wycieczkę w Polsce lub za granicą. W związku z tym bliscy na pewno się z nim nie nudzą. Ponadto dużo czasu spędza w gronie zaufanych znajomych. Uwielbia wspólne wyjścia na miasto i domówki. W obu przypadkach odnajduje się doskonale i może być prawdziwą duszą towarzystwa. Aktywnie odpoczywa, jednak zdarza mu się również usiąść na kanapie z książką lub obejrzeć mecz, lub film.

Praca i kariera zawodowa

Mężczyźni o imieniu Sebastian mogą osiągnąć duży sukces zawodowy. Zawdzięczają to swojej pracowitości i zaangażowaniu. Aktywnie realizują nawet najtrudniejsze zadania i nie przejmują się problemami. Sebastian jest ceniony na rynku pracy zarówno przez pracodawców, jak i współpracowników. Wszystko dlatego, że jest pomocny i skuteczny w działaniu. Stopniowo buduje swoją pozycję, aż osiągnie stanowisko kierownicze. Czasami zatraca się w obowiązkach służbowych i ma zadatki na bycie pracoholikiem. Właśnie dlatego musi bardzo uważać i złapać odpowiedni dystans.

Predyspozycje zawodowe

Sebastian może być znakomitym psychologiem, politykiem lub pracownikiem społecznym. Odnajdzie się także w służbach mundurowych oraz w zawodach związanych z medycyną.

Patroni Sebastiana

Św. Sebastian – żył w III wieku i był żołnierzem. Zginął w czasie prześladowań chrześcijan za panowania cesarza Dioklecjana.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *