Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę S

Stefan

Znaczenie imienia Stefan

Stefan to mężczyzna, który na co dzień znany jest ze swojego spokojnego usposobienia. Wielu osobom wydaje się bardzo skryty, a czasem nawet mroczny. Wszystko dlatego, że oszczędnie dobiera każde pojedyncze słowo, a także nie zabiega o uwagę i poklask. Posiada duży potencjał, jednak często blokowany jest on przez niską samoocenę. Niestety Stefan nie wierzy w swoje umiejętności i szczęście, choć nie ma ku temu żadnych podstaw. Ma ambicje, ale boi się spróbować. Znany jest również ze swojej godnej podziwu cierpliwości i pracowitości. To w połączeniu z bogatą wyobraźnią sprawia, że szybko znajduje rozwiązania wielu problemów. Jest niezwykle ceniony na rynku pracy.

 

Jedną z wad Stefana jest to, że każdą porażkę mocno bierze do siebie i przeżywa. Potrafi zamknąć się w sobie na wiele dni, choć nie ma ku temu powodów. Jeżeli w porę to przeprocesuje, to porażka go wzmocni i szybko pokona wszelkie trudności. To urodzony altruista, który chętnie pomoże osobom w potrzebie. Z drugiej strony ma problemy z przyjęciem pomocy od innych nawet wtedy, kiedy jej rzeczywiście potrzebuje. W gronie przyjaciół jest ceniony za inteligencję i zdolność do słuchania. Nie ocenia, tylko wspiera. Niestety z takim usposobieniem ma skłonności do problemów natury psychicznej, w tym nawet depresji. W przypadku Stefana niezwykle ważne jest wsparcie najbliższych osób. Wtedy może rozkwitnąć. W miłości ceni sobie stabilność i bezpieczeństwo.

Pochodzenie imienia Stefan

Męskie imię Stefan pochodzi z języka greckiego. Powstało z przekształcenia słowa stephanos, czyli korona lub wieniec. W związku z tym Stefan to mężczyzna, który odnosi sukces, ponieważ zostaje nagrodzony wieńcem. Ten w Starożytnej Grecji symbolizował zwycięstwo.

Zamiłowania i hobby

Stefan to osoba, która najlepiej czuje się w swoim towarzystwie. Stawia na odpoczynek w domowym zaciszu. Tam sięga po książkę lub film. W wolnych chwilach chętnie się rozwija, aby każdego dnia stawać się lepszym. Niestety rzadko korzysta z tej wiedzy i zdobytych umiejętności. Stefan lubi podróże w znane miejsca oraz takie, które znajdują się poza szlakami turystycznymi. Jego uwagę przykuwają m.in. mroczne sekrety i miejsca o strasznej przeszłości. Sporadycznie spotyka się również ze znajomymi, których ma wąskie grono. Wszystko dlatego, że mało komu ufa.

Praca i kariera zawodowa

Jako pracownik Stefan jest niezwykle ceniony. Sprawdzi się w wielu branżach, choć sam do końca w to nie wierzy. Jest spokojny i skrupulatnie wykonuje powierzone mu obowiązki. Ambicja i cierpliwość przekładają się na jego dokładność. To godna zaufania osoba, której z powodzeniem można powierzyć odpowiedzialne projekty. Zrobi wszystko, aby zostały zakończone pomyślnie. Ponadto w pracy ceniony jest za pomoc innym, choć sam niczego w zamian nie oczekuje. Może dojść do wysokich stanowisk, jednak o to nie zabiega.

Predyspozycje zawodowe

Stefan doskonale odnajdzie się w zawodach technicznych i pedagogicznych.

Patroni Stefana

Św. Stefan Młodszy – mnich który żył na Górze św. Auksencjusza w VIII wieku. Zmarł w więzieniu.

Św. Stefan – pierwszy z chrześcijańskich męczenników, który został ukamieniowany.

Św. Stefan I – król Węgier, który zakładał klasztory i szerzył chrześcijaństwo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *