Kategorie
Imiona na literę S Imiona żeńskie

Stefania

Znaczenie imienia Stefania

Żeńskie imię Stefania powstało od męskiej formy Stefan. Pochodzi z Grecji i nawiązuje do słowa stephanos, czyli wieniec. Oznacza kobietę, która zdobyła sławę lub osiągnęła znaczne sukcesy.

Zamiłowania i hobby

Stefania otacza się licznym gronem znajomych, z którym chętnie spędza czas. Lubi wypady na miasto i szaloną zabawę. Doskonale odnajduje się także na domówkach. Ze względu na swoją ciekawość świata, chętnie stawia na podróże. Tam zdobywa cenną wiedzę i doświadczenie, które następnie wykorzystuje w życiu zawodowym. W chwilach spokoju ucieka do książki lub dobrego filmu. Zdarza się, że pochłaniają ją marzenia, w tym przede wszystkim to o wielkiej miłości.

Praca i kariera zawodowa

Kobiety o tym imieniu nie mają problemu ze znalezieniem satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy. Wszystko dlatego, że nawet do błahych obowiązków podchodzą z należytą starannością i powagą. Szybko budują swoją pozycję w firmie i zyskują sympatię przełożonych, a także współpracowników. Wykonują swoje zadania i pomagają innym. Nie oczekują jednak nic w zamian, co działa na ich plus. Dobra pamięć, inteligencja i przedsiębiorczość to zdecydowanie atuty Stefanii. Do tego dochodzi dar dyplomacji i elokwencja, dzięki czemu z powodzeniem Stefania może zajmować kierownicze stanowiska.

Predyspozycje zawodowe

Stefania posiada wrodzone umiejętności aktorskie, dzięki czemu doskonale odnajdzie się na deskach teatru lub wielkim ekranie. Często wybiera także zawody związane z lingwistyką.

Patroni Stefanii

Obecnie brak patronek dla osób o imieniu Stefania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *