Kategorie
Imiona na literę S Imiona żeńskie

Stefania

Znaczenie imienia Stefania

Kobiety o imieniu Stefania mają złożoną naturę. Na co dzień są dobrze zorganizowane i sumienne w wykonywaniu obowiązków domowych i służbowych. Podchodzą do tego z należytą starannością, ponieważ nie lubią, gdy ktoś zarzuca im niedokładność. Stefania to także osoba, które posiada w sobie dużą determinację. Dzięki niej z powodzeniem poradzi sobie z wieloma życiowymi zakrętami i nieoczekiwanymi przeszkodami. Pozytywne nastawienie sprawia, że nawet w trudnych momentach widzi światełko w tunelu. Energię przelewa na innych, dlatego jest niezwykle ceniona w towarzystwie. Przyjaciółki i rodzina wiedzą, że zawsze można się do niej zwrócić w potrzebie.

 

Przez życie idzie na swoich zasadach. Wie czego chce i sumiennie do tego dąży. Posiada szalone pomysły, jednak ze względu na rozsądek nie zawsze chce je realizować. Jej doskonała pamięć sprawdza się nie tylko w pracy. Niestety tak szybko nie wybacza i jeżeli ktoś zajdzie jej za skórę, to tylko czeka na odpowiedni moment do rewanżu. Dobrze czuje się w towarzystwie, gdzie szybko staje się duszą towarzystwa. Posiada zdolności adaptacyjne. Z drugiej strony wiele osób uważa, że jest fałszywa, ponieważ dostosuje się do każdej sytuacji i doskonale gra. Przez to sprawia, że tak naprawdę nikt jej tak dobrze nie zna. Może mieć problemy z ustatkowaniem się i ze znalezieniem partnera. Wszystko przez to, że w związku jest stroną dominującą, a czasem nawet zaborczą.

Pochodzenie imienia Stefania

Żeńskie imię Stefania powstało od męskiej formy Stefan. Pochodzi z Grecji i nawiązuje do słowa stephanos, czyli wieniec. Oznacza kobietę, która zdobyła sławę lub osiągnęła znaczne sukcesy.

Zamiłowania i hobby

Stefania otacza się licznym gronem znajomych, z którym chętnie spędza czas. Lubi wypady na miasto i szaloną zabawę. Doskonale odnajduje się także na domówkach. Ze względu na swoją ciekawość świata, chętnie stawia na podróże. Tam zdobywa cenną wiedzę i doświadczenie, które następnie wykorzystuje w życiu zawodowym. W chwilach spokoju ucieka do książki lub dobrego filmu. Zdarza się, że pochłaniają ją marzenia, w tym przede wszystkim to o wielkiej miłości.

Praca i kariera zawodowa

Kobiety o tym imieniu nie mają problemu ze znalezieniem satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy. Wszystko dlatego, że nawet do błahych obowiązków podchodzą z należytą starannością i powagą. Szybko budują swoją pozycję w firmie i zyskują sympatię przełożonych, a także współpracowników. Wykonują swoje zadania i pomagają innym. Nie oczekują jednak nic w zamian, co działa na ich plus. Dobra pamięć, inteligencja i przedsiębiorczość to zdecydowanie atuty Stefanii. Do tego dochodzi dar dyplomacji i elokwencja, dzięki czemu z powodzeniem Stefania może zajmować kierownicze stanowiska.

Predyspozycje zawodowe

Stefania posiada wrodzone umiejętności aktorskie, dzięki czemu doskonale odnajdzie się na deskach teatru lub wielkim ekranie. Często wybiera także zawody związane z lingwistyką.

Patroni Stefanii

Obecnie brak patronek dla osób o imieniu Stefania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *