Kategorie
Imiona na literę S Imiona żeńskie

Stella

Znaczenie imienia Stella

Stella to kobieta o bardzo rozchwianej naturze. Bardzo często bywa kapryśna, przez co nie wzbudza dużej sympatii otoczenia. Zdecydowanie nie jest łatwa w codziennym kontakcie. W swoich kaprysach pozostaje uparta, a czasem wręcz wybuchowa. Jeżeli nad tym nie zapanuje, to jej życie będzie pasmem wzlotów i upadków, którym towarzyszy spory stres. Na co dzień Stella jest zamknięta w sobie i ma trudności w zaufaniu innym. Długo trzyma innych na dystans, a jej przyjaciół można policzyć na palcach jednej ręki. Wobec nich jest jednak lojalna i pomocna.

 

Na co dzień jest osobą skupioną na realizacji celów i chce iść przez życie na swoich zasadach. Jest sumienna i dokładna, dzięki czemu sprawdza się w określonych zawodach. Tam jest ceniona i potrzebna. Ponadto to typ realistki, która twardo stąpa po ziemi i nie ucieka do świata marzeń. Jej intuicja kieruje ją ku dobrym wyborom, a analityczny umysł sprawia, że odkłada działanie w czasie. Najpierw myśli, później działa. Uparcie dąży do sukcesu w życiu prywatnym i zawodowym. Jest ambitna i nie boi się dużych wyzwań, a także czasochłonnych projektów. Gdy ktoś zajdzie jej za skórę, to potrafi srogo się zrewanżować. Ponadto jest wybuchowa, co może prowadzić do niepotrzebnych kłótni, także z najbliższymi. Gdy założony rodzinę to jest znakomitą żoną i matką.

Pochodzenie imienia Stella

Żeńskie imię Stella pochodzi z języka łacińskiego. Pochodzi od słowa, które oznacza kobietę lub gwiazdą. W związku z tym, Stella to osoba, która w swoim życiu lśni jak gwiazda.

Zamiłowania i hobby

Stella jako spokojna osoba unika ryzykownych i niebezpiecznych atrakcji. Przygody nie są dla niej. Zamiast nich woli wybierać sprawdzone i popularne rozrywki. W wolnych chwilach lubi wyskoczyć do kina, na miasto, czy też do dobrej restauracji. Ponadto sporo czasu spędza w domowym zaciszu, gdzie czyta książki i ogląda popularne seriale. Gdy założy rodzinę, to bezgranicznie poświęca się bliskim. Razem z nimi podróżuje i szuka ukojenia na łonie natury. Zdecydowanie woli to od pozostawania w dużym mieście. Gdy tylko może, to szuka ciszy i spokoju. Stroni od skupisk ludzi i ma to bezpośredni związek z jej osobowością.

Praca i kariera zawodowa

Choć ma niełatwy charakter i lubi wybuchać, to jednak może odnieść zawodowy sukces. Aby tak się stało, to musi nieco poskromić swoją naturę. Jeżeli dominują u niej porządek, cierpliwość i sumienne wykonywanie obowiązków, to z powodzeniem zrealizuje nawet najbardziej wymagające zadania. Ceni sobie dokładność i przez całe życie się uczy. Poszerza horyzonty, co następnie wykorzystuje w kluczowych momentach dla przebiegu jej kariery zawodowej. Twardo stąpa po ziemi i posiada analityczny umysł. Jest to cenione w określonych zawodach. Wkłada wiele wysiłku w to, aby odnieść sukces i dochodzi do stanowisk kierowniczych.

Predyspozycje zawodowe

Analityczny umysł sprawia, że Stella ma predyspozycje do pracy w marketingu lub jako uznany prawnik. Tam może wykorzystać swoje atuty i odnieść sukces. Sprawdzi się także w sektorze naukowym.

Patroni Stelli

Św. Stella z Saintes – to męczennica, która jest obecnie patronką narzeczonych.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *