Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę S

Sylwester

Znaczenie imienia Sylwester

Mężczyzna o imieniu Sylwester to osoba godna zaufania. Doskonale odnajduje się w pracy zespołowej, dlatego jest dobrym pracownikiem, jak i życiowym partnerem. Ponadto jest otwarty na nowości i chętnie zdobywa wiedzę. Lubi podróże, ponieważ jest przekonany o tym, że każda z nich daje mu cenne doświadczenie i wzbogaca jego codzienne życie. Nie ma problemu z dogadywaniem się z innymi ludźmi. Z łatwością wybiera osoby, które mają podobne zainteresowania i przekonania do niego. Należy do osób, które są podatne na wpływ innych, co może być wykorzystywane przeciwko nie mu. Właśnie dlatego powinien postawić na asertywność.

 

Nie lubi samotności. Zdecydowanie lepiej odnajduje się w sytuacjach, gdzie obok niego są inne osoby. Dąży do założenia szczęśliwej rodziny. Jest dobrym kandydatem na męża i ojca, ponieważ dba o bliskich i skupia na nich całą swoją uwagę. Prowadzi aktywne życie i nie sposób się z nim nudzić. Ceniony jest za wysublimowane poczucie humoru i takt. Choć wydaje się flegmatyczny, to jest to tylko maska. Gdy trzeba, to zamienia się w prawdziwy dynamit i ma głowę pełną pomysłów. Można mu zaufać, ponieważ dokłada wszelkich starań ku temu, aby nie zawieść pokładanych w nim nadziei.

Pochodzenie imienia Sylwester

Męskie imię Sylwester pochodzi z języka łacińskiego. Bezpośrednio powstało od słowa silvestris, które oznacza osobę dziką lub żyjącą w lesie. Znaczenie to wskazuje na typ samotnika, jednak w rzeczywistości tak nie jest.

Zamiłowania i hobby

Sylwester to przede wszystkim osoba o otwartych horyzontach. Jest ciekawy świata, co przekłada się na jego zamiłowanie do podróży. Chętnie odkrywa nieznane i dotyczy to zarówno bliskiej okolicy, jak i odległych zakątków świata. Należy także do osób towarzyskich, dlatego chętnie bierze udział w przyjęciach lub wspólnych wypadach za miasto. Ceni sobie towarzystwo prawdziwych przyjaciół i zawsze im pomoże, jeżeli tylko tego potrzebują. Potrafi czerpać radość z życia i może mieć różne hobby. Gdy jakiemuś się poświęci, to stara się być w tym perfekcjonistą.

Praca i kariera zawodowa

Mężczyźni o tym imieniu nie mają problemu z budowaniem kariery zawodowej. Są bardzo cenieni jako pracownicy. Doskonale odnajdują się w pracy zespołowej, a także w bezpośrednim kontakcie z klientem. Wszystko dlatego, że rozumieją ludzi i potrafią z nimi rozmawiać. Sylwester chętnie się uczy i zdobywa nowe umiejętności. Stawia na rozwój osobisty, dzięki czemu stopniowo pnie się w hierarchii firmy, z którą jest związany. Działa etycznie i jest prostolinijny. Pozwala mu to na zyskanie szacunku współpracowników i przełożonych. Może dojść do wysokich stanowisk, jeżeli tylko będzie mu na tym zależało.

Predyspozycje zawodowe

Sylwester ma predyspozycje do pracy w handlu i marketingu. Zawody na styku kontaktu z klientem są jemu pisane. Ponadto sprawdzi się jako publicysta, reżyser, czy nawet naukowiec.

Patroni Sylwestra

Św. Sylwester I – był papieżem w IV wieku i ma olbrzymie zasługi dla umocnienia chrześcijaństwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *