Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę W

Witold

Znaczenie imienia Witold

Mężczyźni o imieniu Witold spokojnie idą przez życie. Należą do osób twardo stąpających po ziemi, które rzadko uciekają w świat marzeń. Na co dzień Witold kieruje się prostymi zasadami. Posiada do tego przenikliwy umysł, który pomaga mu w podejmowaniu właściwych decyzji życiowych. Dzięki temu wybiera odpowiednie ścieżki zawodowe i miłosne. Ponadto Witold wyróżnia się dużą pracowitością, co cenią sobie przełożeni, a także osoby mu bliskie. Dokłada do tego odpowiedzialność za swoje czyny, dzięki czemu jest dobrym mężem i ojcem. Zadba o swoją rodzinę najlepiej jak umie.

Kieruje się logiką i racjonalizmem. W przypadku ważnych decyzji życiowych jest ostrożny, ponieważ zdaje sobie sprawę z tego, że nawet najmniejszy błąd może go wiele kosztować. Konsekwentnie dąży do realizacji celów. Nie zraża się nawet trudnymi przeszkodami. Każdy problem jest okazją do tego, aby znaleźć jego skuteczne rozwiązanie. Czasami ma jednak problemy z zapanowaniem nad swoimi emocjami. Zdarza się, że popada w nieuzasadnioną złość i działa bardzo impulsywnie. Musi nad tym panować. Witold jako pomysłowa i charyzmatyczna osoba ma dar do przekonywania do siebie ludzi. Do tego posiada duże pokłady empatii, a także dar dyplomacji. Dobrze czuje się w sytuacjach, gdy może pomagać innym osobom.

Pochodzenie imienia Witold

Męskie imię Witold pochodzi bezpośrednio z języka litewskiego. W polskich warunkach jest przekształceniem imienia Vytautas. Powstało ono ze słów vyti (grzać) i tauta (lud). W tym tłumaczeniu, imię Witold oznacza osobę, która dba o swój lud.

Zamiłowania i hobby

Witold to osoba, która bardzo ceni sobie prywatność. W związku z tym chętnie zaszyje się w domowym zaciszu w gronie rodziny lub zaufanych przyjaciół. Dużo czasu poświęca na czytanie książek, czy też oglądanie programów popularnonaukowych. Stroni od hucznych i dużych przyjęć. Od nich zdecydowanie bardziej woli mniejsze domówki w zaufanym gronie. Chętnie stawia na wypady poza miasto, gdzie może odpocząć od zgiełku miasta na łonie natury. Ponadto w wolnych chwilach lubi podróżować. Przede wszystkim wybiera miejsca o dużym znaczeniu kulturowym i historycznym.

Praca i kariera zawodowa

Na co dzień Witold jest bardzo pracowity, przez co cenią go pracodawcy. Krok po kroku buduje swoją pozycję zawodową i pnie się po szczeblach hierarchii. Kieruje się prostymi zasadami i pozostaje przy tym bardzo odpowiedzialny. Skrupulatnie wykonuje nawet najmniejsze zadania w pracy i zawsze stara się osiągnąć zamierzony cel. Nie zraża się przeciwnościami losu i pokonuje liczne przeszkody. Dzięki temu z powodzeniem może piastować odpowiedzialne i eksponowane stanowiska. Ma szansę osiągnąć sukces zawodowy i wieść dostatnie życie. Jest szanowany zarówno przez współpracowników, jak i przełożonych.

Predyspozycje zawodowe

Charakter Witolda sprawia, że doskonale sprawdzi się praktycznie w każdym zawodzie. Ostateczny wybór zależy od jego indywidualnych upodobań, pasji, a także planu na życie.

Patroni Witolda

Obecnie brak patronów dla osób o imieniu Witold.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *