Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę W

Wojciech

Znaczenie imienia Wojciech

Mężczyzna o imieniu Wojciech to osoba, która posiada różnorodny charakter. Ma skłonność do wybuchania i przesadnego okazywania emocji, nad czym musi umiejętnie zapanować. W przeciwnym razie będzie powodować niepotrzebne konflikty. Ponadto Wojciech jest dobrym organizatorem. Wydaje się, że jego życie jest z góry zaplanowane. Następnie konsekwentnie idzie przez życie i realizuje każdy mały cel. Należy do osób twardo stąpających po ziemi i wyznających proste zasady. Rzadko zdarza mu się uciekać w świat marzeń i filozofować. Jego natura jest zupełnie inna.

Na co dzień jest bardzo sumienny i pracowity. Pozwala mu to na budowanie stabilnej pozycji na rynku pracy. Ponadto Wojciech sumiennie podchodzi do swoich zadań i obowiązków rodzinnych. Dzięki temu staje się dobrym mężem i ojcem. Posiada w sobie dużo pozytywnej energii, którą chętnie zaraża inne osoby. Z drugiej strony często pozostaje skryty i ma naturę introwertyka. To wszystko sprawia, że mało kogo wpuszcza do swojego życia i nie pokazuje zbyt wielu emocji na zewnątrz. Woli działać w ciszy i z ukrycia, a nie na afiszu. Nie aspiruje do zbierania poklasków i odznaczeń. Podczas spotkań towarzyskich nie jest wodzirejem. To typ spokojnego obserwatora, który pozostaje przy tym sympatyczny, miły i pogodny.

Pochodzenie imienia Wojciech

Męskie imię Wojciech pochodzi z języka starosłowiańskiego. Jego znaczenie wskazuje na mężczyznę, który jest prawdziwym wojownikiem. Z drugiej strony, imię to nadawano również osobom, które miały nieść dobre słowo i pociechę swojemu ludowi.

Zamiłowania i hobby

Wojciech to osoba skryta, która posiada liczne zainteresowania. Bardzo dobrze czuje się w sytuacjach, gdy zostaje sam ze sobą. Może kolekcjonować różne rzeczy, podróżować w pojedynkę lub w gronie najbliższej rodziny, czy zaszywać się w domu z książką lub filmem. Zdecydowanie stroni od wyjść na miasto i hucznych imprez towarzyskich. Rzadko spotka się go w kinie, teatrze, czy galerii sztuki. Z drugiej strony lubi domówki i chętnie sprawdza się w roli ich organizatora. Lubi przyjmować gości, których dobiera bardzo starannie. W wolnych chwilach ucieka od zgiełku miasta i odpoczywa na łonie natury. Spacer w lesie, czy wypad w góry to aktywności idealnie pasujące do jego osobowości. Lubi także wędkować.

Praca i kariera zawodowa

Wojciech to bardzo praktyczna osoba, która stawia na proste działanie. Konsekwentnie wykonuje swoje obowiązki służbowe i zmierza do wyznaczonego celu. Stawia na działanie i potrafi poradzić sobie nawet z dużymi trudnościami. Jest przy tym bardzo zaradny i rzetelny. To cechy, które są cenione na rynku pracy. Dzięki temu Wojciech nie ma problemu ze zbudowaniem stabilnej pozycji zawodowej i osiągnięciu sukcesu. Z drugiej strony nie zależy mu na sławie i poklasku. Zdecydowanie stawia na spokój.

Predyspozycje zawodowe

Osoby o tym imieniu mają wiele predyspozycji zawodowych. Doskonale sprawdzą się w służbach mundurowych. Ponadto mogą odnieść sukces jako aktor lub dziennikarz, który będzie poruszał ważne społeczne tematy.

Patroni Wojciecha

Św. Wojciech – to pierwszy patron Polski, który żył w drugiej połowie X wieku. Został zamordowany w 997 roku na Wybrzeżu Bałtyckim. Jego ciało sprowadzono do Gniezna za panowania Bolesława Chrobrego. Obecnie św. Wojciech jest patronem Polski, Prus i Czech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *